کد خبر: 135831-2
۲۴ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۲

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،عباس مقتدایی با بیان اینکه سه وزارتخانه هاى کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی بر اساس مفاد قانون تسهیل ازدواج جوانان هریک وظایفی در حوزه اجرا دارند، اظهار کرد: متأسفانه هیچ یک از این وزارتخانه‌ها قانون مصوب مجلس را اجرایی نکرده و به همین دلیل سئوال از سه وزیر در این رابطه تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است.

وظیفه وزارت کشور در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان چیست؟

وی اضافه کرد: وزارت کشور درخصوص اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، حسب تکالیفی همچون تشکیل کمیته سامان ازدواج در استانها و تامین فضا برای برگزاری جشن و مراسم ازدواج جوانان چه اقداماتی انجام داده است، علت عدم اجرای کامل تکالیف قانونی چیست؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس یادآور شد: بر اساس ماده ۱۳ قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب ۱۳۸۴، وزرای امور اقتصاد و دارایی، کشور و راه و شهرسازی، مسئول حسن اجرای این قانون در برابر مجلس شورای اسلامی شده‌اند.

وی با استناد به مواد ۴ و ۶ این قانون بر تشکیل کمیته سامان ازدواج در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین تامین فضا برای برگزاری جشن و مراسم ازدواج تأکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت مبحث ازدواج جوانان و تاکیدات مقام معظم رهبری دلیل عدم اجرای کامل و پیگیری این تکالیف قانونی توسط وزارت کشور با گذشت نزدیک به ۱۵ سال از زمان تصویب قانون چیست؟

وزارت راه و شهرسازی و اقتصاد به وظایف قانونی خود در قبال قانون تسهیل ازدواج عمل نکرده‌اند

مقتدایی ادامه داد: همچنین وزارت راه و شهرسازی باید توضیح دهد که دلیل عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان توسط وزارت راه و شهرسازی در خصوص تامین مسکن موقت برای زوجهای جوان، وام مسکن و وام ودیعه اجاره برای جوانان چیست؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: در مواد ۲ ، ۳ و ۹ این قانون بر احداث مسکن موقت جهت تحویل به زوج‌های جوان به مدت حداکثر سه سال تأکید شده چه اقدامی در این راستا صورت گرفته است؟

وی ادامه داد: این قانون همچنین به وزارت اقتصاد و دارایی تکلیف کرده که برای اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان، وام ودیعه جهت اجاره مسکن و وام خرید مسکن اقداماتی را انجام دهد که لازم است وزرای مذکور توضیح دهند در رابطه با این قانون چه گام‌هایی برداشته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha