جامعه کارگری در خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جامعه کارگری خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها هستند، گفت: با وجود فشارهای اقتصادی سال‌های اخیر، این جامعه کارگری بود که تحریم‌ها را شکست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از   وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الله عبدالملکی در آئین تجدید میثاق جامعه کار و تلاش کشور با آرمان‌های امام راحل به مناسب آغاز هفته کارگر با بیان اینکه در عرصه اقتصاد مقاومتی، کارگران باز هم در خط مقدم ایستاده اند، بیان کرد: در زمان تحریم‌های ظالمانه و به جهت ضعف‌ها، فشار اقتصادی ایجاد شد اما جریانی که فشار تحریم را شکست جامعه کارگری بود و شکست مفتضحانه‌ای بر آمریکا وارد شد.

وی افزود: برخی شئون زندگی دو بعدی است یعنی حیات اُخروی و هم دنیوی دارد که یکی از آنها تولید است و اگر تولید نباشد حیات دنیوی وجود ندارد و مهمترین عنصر تولید، نیروی کار است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در دین اسلام کار و تولید در حیات دنیوی و اخروی مهم است و بر اساس آموزه‌های دینی کسی که کار و تلاش می‌کند مثل بنده‌ای است که در راه خدا جهاد می‌کند.

عبدالملکی گفت: پیامبر اسلام(ص) دست کارگر که منشاء کار و تولید است را می‌بوسد و در سیره اهل بیت(ع) در ارج نهادن به مقوله کار بسیار تأکید شده است.

رئیس شورای عالی کار با بیان اینکه جامعه کارگری همواره پای ثابت موفقیت‌های انقلاب اسلامی بوده است، افزود: پیش از انقلاب نیز هر جا قیام و تجمعی در حمایت از امام و آرمان‌های ایشان بود کارگران حضور فعال داشتند و کارگران بانیان اصلی انقلاب اسلامی بودند.

وی اضافه کرد: پس از انقلاب هم کارگران در دفاع مقدس هزاران شهید تقدیم انقلاب کردند و در زمان بعد از جنگ که کشور نیاز به توسعه و پیشرفت داشت هم بار اصلی بر دوش جامعه کارگری بود.

عبدالملکی با اشاره به بیانات امام راحل که ستون‌های جامعه کارگران و کشاورزان هستند، تأکید کرد: عنصر کار و کارگر در اسلام و انقلاب مهم است که امام می‌فرمایند که این‌ها هستند که زمین را آباد می‌کنند.

وی افزود: طبق آیات قرآن یکی از دستورات خداوند به انسان آبادی زمین است که جامعه کار و کارگری در این زمینه نقش مهمی دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از مهمترین گروه‌های جامعه هدف در دولت مردمی سیزدهم را جامعه کارگری معرفی کرد و گفت: رئیس جمهور همواره بیش از هر جمعی در میان کارگران حضور پیدا می‌کنند و فضاهایی رفتند که حتی وزرا و مدیران میانی هم رغبتی برای حضور در این مکان‌ها ندارند.

وی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی از سال‌ها قبل در میان کارگران می‌رفتند و با مشکلات آنان آشنا هستند؛ دولت سیزدهم خود را دولت حامی کارگران می‌داند چرا که بیش از ۶۰ درصد جمعیت و ستون جامعه هستند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: وظیفه ما خدمت‌رسانی به جامعه کارگری است چرا که آنان ستون‌های انقلاب هستند و دولت سیزدهم  تلاش می‌کند فضای کسب و کار و تولید و هم معیشت کارگران بهبود ببخشد.

وی تصریح کرد: به مدیران کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ها هم ابلاغ کردیم که اولویت‌هایشان رسیدگی به نیازمندی‌های کارگران باشد و بدانید که توجه و تلاش ما در دولت و وزارت مردم ایجاد شرایط مساعد برای فضای کسب و کار و معیشت کارگران است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  اضافه کرد: ما شورای عالی کار را تشکیل دادیم و نفرات در هیات وزیران انتخاب شدند و به صورت منظم این جلسات را تا به امروز برگزار کردیم.

وی به کارگران گفت: وزارت مردم مصمم است که تصمیمات شورای عالی کار را اجرایی کند و می‌دانید که این شورا بیشتر متشکل از نمایندگان خود شما یعنی کارگران و کارفرمایان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مسکن کارگران بیان کرد: دولت سیزدهم مردمی میانگین ساخت یک میلیون مسکن در سال ۱۴۰۱ را دنبال می‌کند و در این راستا اولویت با قشر کارگران است.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: در سال گذشته هم تفاهم‌ نامه‌ای برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران با وزارت راه و شهرسازی امضا کردیم و تلاش می‌کنیم وضعیت مسکن این قشر در سال ۱۴۰۱ بهبود یابد.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مزار شهدای انقلاب اسلامی ،دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام حضور یافتند و یاد و خاطره همه‌ این فداکاران با اخلاص را گرامی داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha