تجلیل از مشاورین و مددکاران نیروی انتظامی شهرستان سیرجان

فرماندار ویژه شهرستان سیرجان در همایش تجلیل از مشاورین و مددکاران نیروی انتظامی این شهرستان، نقش مشاوران را در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم برشمرد و گفت: شکل گیری واحد های مشاوره و مددکاری در رده های انتظامی ثمربخش بوده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ سهراب بهاءالدینی در همایشی که به مناسبت بزرگداشت روز روانشناس و تجلیل از مشاوران و مدد کاران کلانتریهای فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان، در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: کار مشاوره کاری بزرگی است که با سلامت روحی و روانی یک جامعه رابطه مستقیم دارد.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان در راستای اجرای طرح های مختلف ارتقاء امنیت اجتماعی و افزایش ضریب امنیت در سیرجان، افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، بسیاری از جرائم کاهش یافته است و از جمله نتایج این طرح ها انهدام یک باند بزرگ سرقت سیم برق بوده است.


 فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، خاطرنشان کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی و مهاجر پذیری شهرستان سیرجان، گوناگونی فرهنگی در حوزه اجتماعی به وجود آمده است و در همین رابطه مسائل اجتماعی گسترده تر شده است.


بهاءالدینی بیان کرد: شکل گیری مشاوره و مددکاری درمجموعه انتظامی حضور آنان در کلانتری‌ها ثمربخش بوده است و با موفقیت های خوبی از جمله کاهش ۵۰ درصدی طلاق در شهرستان مواجه بوده ایم.


فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان نیز با تقدیر از همکاری فرمانداری شهرستان برای برگزاری این آیین تجلیل، ابراز داشت: کار مشاوره کار بزرگی است و از امور باقیات و صالحات است، چرا که اختلاف این افراد را از بین می برد و پیوند بیشتر افراد را به یکدیگر را رقم می زند.


سرهنگ مرتضی امیرسبتکی عشق و علاقه را لازمه کار در این شغل حساس بیان کرد و گفت: کار مشاوره کاری است که به انسان آرامش میدهد و نتیجه آن حال خوش برای افراد است و به امور خیر می انجامد.


وی در ادامه با اشاره به اهمیت کار مشاوره در کلانتری ها و پیشگیری از ناهنجار های اجتماعی، بیان کرد: به اعتقاد بنده تنها دایره ای از کلانتری ها که می‌تواند تمام پرونده های ارجاعی را بررسی کند و نتیجه بخش باشد دوایر مشاوره هستند، که اکثر کلانتری های سیرجان از این ظرفیت برخوردار و به مردم خدمت رسانی می کنند.


گفتنی است؛ در پایان این مراسم از سوی فرماندار و فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان، از مشاورین و مددکاران فرماندهی انتظامی این شهرستان با اهدا لوح، تقدیر به عمل آمد.

تجلیل از مشاورین و مددکاران نیروی انتظامی شهرستان سیرجان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha