برگزاری کنگره ملی جانبازان شیمیایی و شورای ترویج فرهنگ ایثار در کرمان

به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر و به یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، گردهمایی کشوری جانبازان شیمیایی با حضور رئیس بنیاد شهید کشور و سایر مسئولین استانی در بیت الزهرای شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که اتدا  در گلزار شهدای کرمان اظهار داشت: امروز افتخار پیدا کردیم که امروز به استان سرافراز و شهید پرور کرمان، استان شهید حاج «قاسم سلیمانی» سفر کنیم.

وی با اشاره به اهداف سفر خود به استان کرمان بیان کرد: در این سفر زیارت خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان، بحث و گفت‌وگو در ارتباط با مسائل این خانواده با حضور استاندار کرمان و مسئولان مربوطه در برنامه است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به حضور در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز اشاره کرد و افزود: در این شورا مسائل مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خانواده‌های شهدا و ایثارگران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازدید از پروژه‌های در ارتباط با خانواده محترم ایثارگران در استان کرمان و کلنگ زنی چند پروژه را نیز در برنامه داریم گفت: بعضی از همکاران ما نیز به برخی از شهرستان‌های استان کرمان سفر کرده و برپایی میز خدمت را دارند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه کنگره ملی جانبازان شیمیایی در استان کرمان در حال برگزاری است بیان کرد: جانبازان شیمیایی از سراسر کشور در استان کرمان هستند و افتخار داریم در محضر این جانبازان شیمیایی باشیم.

شایان ذکر است؛ حدود ۲۰۰ نفر از جانبازان شیمیایی سراسر کشور که همگی چهره‌هایشان یادآور دلاوری و ایثار است، به مناسبت گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و به یاد سردار دلها، به مدت سه روز مهمان ویژه سید و سالار شهدای مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستند.

در مراسمی که با حضور این جانبازان سرفراز در بیت الزهرای کرمان برگزار شد، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و از همرزمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن خیرمقدم و خوشامد گویی به جانبازان ، بر رسالت جانبازان به عنوان سپاه دوم بعد از شهداء تاکید کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی با ریختن خون خود در سرزمین اهل بیت (ع) ارادت به اهل بیت و عاشورا را در بین مسلمانان جهان زیاد کرد.

به گفته وی ما سه موضوع را باید به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهیم: ترویج اندیشه شهید سلیمانی، پرورش شهید سلیمانی‌ها در سراسر کشور و مکتب شهید سلیمانی مردمی شود.

در ادامه این مراسم، سید کمال لوح موسوی دبیرکل جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی نیز گفت: جانبازان شیمیایی سراسر کشور همانطور که در جنگ تحمیلی در اثر تهاجم شیمیایی دشمن مصدوم و بیش از سی سال آسیب و رنج کشیده‌اند؛ همچنان با همه سختی‌هایی که متحمل شده‌اند پیرو راه و مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستند و از خداوند متعال خواسته‌اند که توفیق ادامه این راه را به آن‌ها عطا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha