مهار آتش سوزی در خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم پزشکی بم

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر بم از وقوع آتش سوزی در ۲ کانکس که به عنوان خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت شامگاه جمعه بدون تلفات جانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محسن حدادیان علت این آتش سوزی را اتصال در فیوز برق یکی از کانکس ها اعلام کرد و گفت: خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی بم به صورت کانکس است که متاسفانه به علت اتصال برق دو کانکس مجاور هم در آتش سوختند.

وی افزود: مسئولان خوابگاه دانشجویی کوتاهی کرده اند و با وجود اینکه در هر کانکس چهار تا ۶ دانشجو ساکن هستند، اما وسایل ایمنی مانند کپسول آتش نشانی در کانکس ها وجود نداشته است.


مدیر عامل سازمان آتش نشانی بم، اظهار کرد: به گفته دانشجویان خرابی فیوز برق چندین مرتبه به مسئولان خوابگاه گزارش شده بود، اما متاسفانه پیگیری لازم برای تعمیر آن صورت نگرفته است. 


حدادیان بیان کرد: راه های دسترسی به آتش مناسب نبوده است و تنها یک کپسول  co۲ در نگهبانی این خوابگاه وجود داشته که این کپسول هم برای این مدل آتش سوزی ها مناسب نیست.


به گفته وی کپسول co۲ برای آتش‌ سوزی‌ های تاسیسات مانند کامپیوتر استفاده می شود و برای این موارد باید حتما از کپسول پودری استفاده شود.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی بم، ادامه داد: خوشبختانه آتش سوزی هیچ گونه تلفات جانی یا مصدوم نداشته است اما از لحاظ مالی هر دو کانکس به صورت ۱۰۰ درصد در آتش سوختند.


حدادیان گفت:  ۲ ماشین آتش نشانی برای خاموش کردن آتش به محل اعزام شده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha