ذخیره سازی ۱۱۰۰ تن مرغ در استان کرمان

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمان گفت: هزار و ۱۰۰ تن مرغ در سردخانه‌ های این استان ذخیره سازی شده که با توجه به رصد شرایط بازار توزیع می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ احمد مسعودی گفت: بخشی از مرغ ذخیره شده در کرمان از محل مازاد تولید داخل این استان و بخش دیگری نیز از خارج از کرمان تهیه می شود که در صورت کمبود این محصول با مجوز ستاد تنطیم بازار توزیع خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ۲۷۰ تن مرغ مازاد از ابتدای سال جاری تاکنون توسط جهاد کشاورزی استان کرمان خریداری و در سردخانه ذخیره شده است، اظهار داشت: قیمت مرغ گرم هم اکنون ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان است.

مدیر کل پشتیبانی امور دام کرمان با بیان اینکه امسال ۱۶۳ تن گوشت گوسفند و گوساله به صورت منجمد نیز بر اساس مصوبات تنظیم بازار در سطح این استان توزیع شده است، عنوان کرد: در این طرح گوشت قرمز مازاد به شکل منجمد از طریق اتحادیه ها به صورت قراردادی از دامداران خریداری و ذخیره سازی می شود.

مسعودی ادامه داد: در بحث خریداری گوشت قرمز مازاد، دامداران دام خود را تحویل کشتارگاه می دهند که پس از کشتار و بسته بندی با قیمت مصوب توسط دولت خریداری می شود و زیرساخت های مورد نیاز صنعت بسته بندی در استان کرمان وجود ندارد که درصدد یافتن راهکار برای رفع این مشکل هستیم.

وی با بیان اینکه در ۲ بخش گوشت قرمز و مرغ هیچگونه کمبودی در کرمان وجود ندارد تاکید کرد: قیمت هر کیلو گوشت گوسفند و گوساله در قصابی ها و مراکز عرضه مواد خام دامی طبق ستاد تنطیم بازار هم اکنون ۱۸۵ هزار تومان است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان افزود: حدود ۲۵ درصد از نیاز نهادهای دامی استانی توسط این اداره بین دامداران و مرغداران توزیع می شود و در سه ماه ابتدای سال جاری ۵۰ هزار تن نهاده در این راستا توزیع شده است.

مسعودی افزود: نیاز استان کرمان به نهاده های دامی در طول سال ۵۰۰ هزار تن است که بخشی از آن توسط بخش خصوصی تامین می شود و در حال حاضر اختصاص نهاده ها به واحدهای تولیدی مرغ و گوشت بدون مشکل ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha