کشف ۲۰۰ فقره کلاهبرداری مهاجرت و تحصیل در کشور ترکیه

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که از ۲۰۰ دانشجو با ترفند مهاجرت و تحصیل در کشور ترکیه ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، سرهنگ کارآگاه «علی ولیپور گودرزی» رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: با وقوع کلاهبرداری‌های متعدد از دانشجویان در پایتخت، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بنابر حساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند و با تحقیقات ابتدایی پی بردند، مرد جوانی با تبلیغات گسترده در شبکه‌های مجازی به عنوان مهاجرت و تحصیل در کشور ترکیه از ۲۰۰ دانشجو مبلغ فراوانی دریافت کرده و دست به کلاهبرداری زده‌است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در گام نخست، کارآگاهان اداره سیزدهم با رصدهای اطلاعاتی و اقدامات شبانه روزی مخفیگاه متهم را در غرب تهران شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم، با کسب مجوزهای لازم قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و در یک عملیات منسجم وی را دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی افزود: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود اعتراف و با دستور قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارد و تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha