نجات جان یک شهروند از آتش با فداکاری مامور پلیس ارزوئیه

فرمانده انتظامی شهرستان ارزوئیه از نجات جان یک شهروند گرفتار در آتش توسط یکی از افسران نیروی این شهرستان خبر داد و گفت: این مامور فداکار مصدوم شده و اکنون در بیمارستان به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ سرهنگ علی اسفندیاری، گفت: در پی اعلام یک فقره آتش‌ سوزی منزل در روستای وکیل‌ آباد به ۱۱۰، بلافاصله واحد گشت انتظامی این منطقه به سرپرستی فرمانده پاسگاه به محل حادثه اعزام می‌ شوند.

وی افزود: مأموران با حضور در محل مشاهده کردند که یک باب منزل مسکونی به‌ دلیل ترکیدن گاز پیک‌ نیکی دچار آتش‌ سوزی شدید و صاحبخانه در منزل محبوس شده و به سبب گسترش آتش، امکان خروج او از میان شعله‌ های آتش امکان‌ پذیر نیست.

فرمانده انتظامی شهرستان ارزوئیه؛ بیان کرد: بلافاصله ستوان یکم جواد خالویی، فرمانده پاسگاه با رشادت و از خودگذشتگی برای نجات فرد گرفتار در آتش، وارد منزل شد و توانست این شخص را به خارج از منزل انتقال دهد، که خودش از ناحیه دست و پا دچار سوختگی شده و همراه با فرد مصدوم راهی بیمارستان شد.

این افسر شجاع که برای تکمیل روند مداوا به بیمارستانی در کرمان منتقل شده است، درباره این حادثه گفت: با توجه به اینکه میزان استفاده اهالی شهرستان ارزوئیه و روستاهای اطراف از سیلندرهای گاز مایع زیاد است، بلافاصله پس از اعلام خبر وقوع آتش‌ سوزی، خود را جای شهروند حادثه‌ دیده تصور کردم و با تیم گشت انتظامی که عازم محل حادثه بود همراه شدم.

وی در ادامه گفت: پس از اینکه وارد کوچه و محله وقوع حادثه شدیم، از همان دور با دیدن شعله‌ های آتش متوجه شدت آتش‌ سوزی شدم و وقتی که به محل رسیدم و از همسایگان شنیدم صاحبخانه گرفتار شعله‌ های آتش است، یک لحظه فقط به نجات او فکر کردم و به دل آتش زدم و خوشحالم که حضور به موقع ما از حادثه دلخراش یا مرگ این فرد جلوگیری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha