عطاری ها برای فروش گیاهان دارویی باید مجوز فعالیت داشته باشند

مدیر امور طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مراکز مجاز تحت نظر مدیریت طب ایرانی و مکمل این دانشگاه شامل مطب ها، درمانگاهی بخش خصوصی دارای مجوز و مراکز فروش گیاهان دارویی(عطاری) است، اظهار کرد: عطاریها نیز برای فروش گیاهان دارویی باید مجوز فعالیت از اتحادیه داشته باشند .

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت،دکتر سید جواد مجتبوی خاطر نشان کرد:از ابتدای سال تاکنون 79 مورد شکایت مردمی در حوزه طب سنتی به ثبت رسیده است که توسط کارشناس مربوطه مورد بررسی و مطابق قانون با متخلفین برخورد شده است.

وی با بیان اینکه نظارت و برخورد با متخلفین که بدون مدرک علمی و یا مجوز اقدام به فعالیت در حوزه طب سنتی می کنند نیز از دیگر حوزه های فعالیتی طب ایرانی و مکمل دانشگاه است، تصریح کرد: تمام مراکز خدمت رسانی که اعمال یداوی و یا نسخه دارویی برای بیماران ارائه می کنند باید دارای مدرک علمی لازم باشند در غیر این صورت به عنوان مداخله گر در حوزه طب سنتی شناخته می شوند.

مدیر امور طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه شکایات مردمی از حوزه ارایه خدمات طب سنتی به سامانه 190 ارجاع داده می شود، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 47 مورد شکایات از طریق سامانه و 32 مورد حضوری ثبت و توسط کارشناس مورد بررسی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برخی از مداخله گران با مدارک جعلی و بدون اعتبار مشغول فعالیت در این حوزه هستند این در حالی است که مجوز در حوزه طبابت فقط از طریق معاونت درمان باید دریافت شود و سایر مدارک هیچ گونه اعتبار قانونی ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha