لزوم همکاری مدیران کلانشهرهای کشور  در اجرای برنامه های سالگرد شهادت سردار سلیمانی

شهردار تهران و رییس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در بیت‌الزهرا کرمان، گفت: لازم است در مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کنار مدیران شهری کرمان باشیم و در مسیر ارائه خدمات در راستای استمرار و برگزاری هرچه بهتر مراسم کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ علیرضا زاکانی در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران که در بیت‌ الزهرا کرمان برگزار شد، ضمن تشکر از رییس شورای شهر و شهردار کرمان به‌ خاطر میزبانی این گردهمایی، گفت: ویژگی ممتاز انقلاب اسلامی، ایجاد حکومتی بود که معادلات جهانی را با بیان آرمان هایش بر هم زد و این نشان می‌ دهد؛ ارزش‌ های انقلاب چقدر بزرگ بود.

وی با اشاره به اینکه کار سخت‌ تر، از زمان پیروزی انقلاب آغاز شد، افزود: تلاش معاونت‌ های فرهنگی شهرداری‌ ها بر این است؛ که چطور آرمان های انقلاب را الگوسازی کنند.

شهردار کرمان، با بیان اینکه ما باید به‌گونه ای کار کنیم که مدیران بعدی با مشکلات کمتری مواجه باشند، تصریح کرد: عمده توجه مدیران شهری در راه طی‌ شده ۴۴ ساله انقلاب تا امروز، به کالبد شهرها بوده و به روح شهرها بی‌توجه بوده‌اند ‌و روح شهر بیشتر شامل مسایل فرهنگی و اجتماعی و سبک زندگی می‌ شود.

زاکانی یادآور شد: همه وجوه زندگی ما نیاز به تحول دارد، اما بیش از همه، تحول فرهنگی مهم است و همراهی و تلاش مدیران فرهنگی شهرداری‌ ها برای کشور ثمربخش خواهد بود.

شهید سلیمانی یک شهید جهانی است

وی به دو ویژگی مهم شهید سلیمانی اشاره و اظهار کرد: ویژگی اول ایشان این بود که سالیان سال شهیدانه زندگی کرد و از دنیا دل بریده بود و همه وجودش را وقف پیروی از امامین این انقلاب کرده بود.

شهید سلیمانی، همه وجودش را وقف خدمت به مردم کرد، آن هم خدمت با منت؛ یعنی منت کشیده خدمت کرد، در واقع التماس کرده خدمت کند و نیازمند انجام این خدمات بوده است.

شهردار تهران ادامه داد: ویژگی دیگر سردار سلیمانی این است که یک شهید جهانی است؛ هم جهان اسلام و هم مستضعفان جهان، به پرچمی تاسی دارند که پرچمدارش این شهید عزیز است.

زاکانی خاطرنشان کرد: علمدار مقاومت در قامت این شهید ظهور کرد و به یک الگو برای بسیاری از ملت‌ها تبدیل شد.

وی با بیان اینکه گرد هم آمدن معاونان فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌ های کلانشهرهای کشور بسیار مهم است، تاکید کرد: سال گذشته از ۷۰ کشور جهان در مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کرمان حضور داشتند، بنابراین لازم است که در کنار مدیران شهری کرمان باشیم و در مسیر ارائه خدمات در راستای استمرار این مراسم کمک کنیم.

همه بر سفره شهید سلیمانی میهمان هستیم

رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در چهل‌ و هفتمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، گفت: امیدوارم در هر جایگاهی که هستیم، بتوانیم آنچنان فعالیت و خدمت کنیم که در آن دنیا هم سر سفره شهید سلیمانی، مهمان باشیم.

مهدی چمران افزود: شهید سلیمانی و شهدای عزیز دیگر، با شهدای دشت کربلا محشور می‌ شوند و اگر ما ادامه‌ دهنده راه آنها باشیم، این توفیق شامل حال ما نیز خواهد شد.

بانوان، کودکان و نوجوانان، مخاطبان اصلی مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و رییس کمیسیون فرهنگی کلانشهرها نیز بیان کرد: با متمرکز شدن جریان انقلاب در شهرداری‌ های کشور، فضای خوبی در حوزه‌ های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌ها شکل گرفت.

محمد امین توکلی زاده خاطرنشان کرد: در کمیسیون فرهنگی مجمع کلانشهرهای کشور قرار شد در کنار فعالیتی که در شهرهای خود داریم، در کنار یکدیگر، کارهایی فراتر از شهرهای خود نیز انجام دهیم.

وی افزود: اولین گردهمایی معاونت‌ های فرهنگی و اجتماعی کلانشهرهای کشور، در مشهد برگزار شد و پس از آن در مناسبت اربعین، کمیته کلانشهرها ذیل ستاد اربعین، توانست کارهای خیلی خوبی انجام دهد و این بار در کرمان گرد هم آمدیم که از رییس شورا و شهردار کرمان به‌ خاطر میزبانی و تلاش آنها در برگزاری این گردهمایی قدردانی می‌کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی کلانشهرها بیان کرد: در کمیسیون فرهنگی کلانشهرها کمیته‌ های تخصصی از جمله کمیته‌ های ورزش، مشاغل خانگی و کارآفرینی، قرآنی و گردشگری شکل گرفته است.

توکلی‌زاده خاطرنشان کرد: شهرداری کرمان، میزبانی کل کشور را در مراسم شهادت سردار سلیمانی دارد و آبروی همه است؛ نیازهای اصلی شهرداری کرمان از زبان رییس شورای شهر بیان شد و ما باید هر کمکی که می‌ توانیم به شهرداری کرمان داشته باشیم.

وی افزود: قرار است زمینی توسط شهرداری کرمان در کنار مزار حاج قاسم در اختیار سایر استان‌ ها برای ساخت زائرسرا قرار گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی کلانشهرها بیان کرد: مقرر شده پویش‌ های مشترکی با همکاری معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌ های کلانشهرها ایجاد شود و پویش ملی "به نیت حاج قاسم" یکی از این پویش‌ هاست؛ که با هدف خدمتگزاری به مردم با تاسی از روحیه خدمتگزاری حاج قاسم در بخش‌ های مختلف از جمله محرومیت زدایی، آزادی زندانیان و تهیه جهیزیه، شکل گرفته است.

توکلی زاده با اشاره به اینکه شعار اصلی امسال در سومین سالگرد، "جان‌ فدا" انتخاب شده، یادآور شد: مخاطب اصلی برنامه‌ های سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، بانوان، کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده‌ اند و سیاست‌ ها و رویکردهای مردمی هر یک از کمیته‌ ها در این راستا برنامه‌ ریزی و اجرا می‌ شود.

برقراری تدابیر و کمک‌ های ویژه‌ در زمینه‌ های ایمنی و آتش‌ نشانی

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز در این نشست بیان کرد: مزار حاج قاسم، فضای خاصی شامل یک جنگل ۴۰۰ هکتاری است و در عین حالی که یک فرصت بی‌ نظیر است، تهدیدهایی هم به لحاظ امنیتی و ایمنی دارد که نیاز به تدابیر و کمک‌ های ویژه‌ در زمینه‌ های ایمنی و آتش‌نشانی داریم.

عبدالرضا شیخ‌ شعاعی، با بیان اینکه در حوزه اسکان، به‌ رغم همه تدابیری که اندیشیده شده، باز هم دچار کمبودهایی هستیم، افزود: مراسم سالگرد، فضای خاصی دارد و کاروان ها و خانواده‌ ها به امید اسکان رایگان می‌ آیند، که در این زمینه نیازمندیم سایر شهرها نیز همکاری کنند.

وی یادآور شد: ما فضا را برای اسکان در اختیار سایر شهرها می‌ گذاریم، تجهیز را آنها انجام دهند.

شایان ذکر است‌؛ در ادامه این نشست، همچنین سایر معاونان فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به بیان نظرات خود پرداختند و مهدی صدفی، یکی از همرزمان سردار سلیمانی نیز خاطراتی از سردار بیان کرد.

شهرداری کرمان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha