دوره آموزش مهارت های ویژه شرایط اضطراری در زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره آموزشی" مهارت های اولیه ویژه شرایط اضطراری" برای علاقمندان در سطح استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا)‌ زنجان؛ سید قاسم موسوی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: دوره آموزش" مهارت های اولیه ویژه شرایط اضطراری" دوره ای است که یادگیری اصولی ترین مهارت های اولیه در کلاس های نظری و عملی برای علاقمندان آموزش داده می شود.

وی افزود: آموزش مهمترین و پرکاربردترین سرفصل های کمک های اولیه، یادگیری دقیق تر مهارت ها از طریق تمرکز بر آموزش های عملی و افزایش قابلیت های تمرین و یادگیری در دوره ارائه می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، ارتقای میزان آگاهی و دانش، افزایش انگیزه و تغییر نگرش عموم مردم در زمینه کمک های اولیه را از اهداف برگزاری دوره آموزش مهارت های اولیه ویژه شرایط اضطراری بیان کرد.

موسوی، تقویت و توسعه مهارت های عموم مردم در زمینه کمک های اولیه و بسترسازی برای توسعه این آموزش ها در شرایط و زمان های متفاوت را از دیگر اهداف دوره آموزشی بیان شده برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: همه افراد بالای ۱۸ سال، اعم از دانشجویان، معلمان، کارکنان دولت و بخش های خصوصی، اصناف در بخش های مختلف، کارگران، سربازان، هموطنان ساکن در روستاهای استان زنجان و همه افرادی که به نحوی با هلال احمر همکاری دارند می توانند از این دوره آموزشی بهره مند شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره آموزش مهارت های اولیه ویژه شرایط اضطراری شامل تزریقات عضلانی، کشیدن بخیه، سنجش فشار خون، فوریت های پزشکی، کنترل زخم و پانسمان، آتل بندی، احیای قلبی و اصول ایمنی در شرایط اضطرار است.

موسوی تاکید کرد: علاقمندان به شرکت در این دوره های بیان شده می توانند با مراجعه به واحد آموزشی شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان های زنجان، ابهر، خرم دره، خدابنده، ماهنشان، طارم و ایجرود با همراه داشتن تصویر کارت ملی، شناسنامه و یک قطعه عکس نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha