ابراز تمایل چین به سرمایه گذاری و گردشگری در استان کرمان

سفیر کشور چین در با سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، با اشاره به اینکه شرکت‌ های چینی علاقه‌ مند جهت سرمایه‌ گذاری در استان کرمان هستند، گفت: گردشگران چینی نیز به استان کرمان سفر خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ چنگ هوآ سفیر کشور چین در پایان سفر خود به استان کرمان در دیدار با سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، گفت: سفر خوبی به استان کرمان و شهر بم داشتم، از شرکت خودروسازی چینی بازدید کردم و تشکر می‌ کنم از اینکه این شرکت مورد توجه و حمایت دولت ایران قرار گرفته است و از استانداری کرمان انتظار داریم که از منافع این شرکت چینی حمایت ‌کند.


وی؛ ضمن تشکر دوباره از حس انسان دوستانه مسئولان و مردم استان کرمان‌، اظهار داشت: دلیل احداث این شرکت چینی در بم، تسهیل‌ گری استان کرمان برای سرمایه‌ گذاری و برخورد خوب مردم و مسئولان استان بوده که جای تقدیر و تشکر دارد.

سفیر کشور چین، با اشاره به اینکه شرکت‌ های چینی علاقه‌ مند هستند در استان کرمان سرمایه‌ گذاری کنند، بیان کرد: گردشگران چینی نیز به استان کرمان سفر خواهند کرد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور سفیر کشور چین به استان کرمان، گفت: نگاه خوبی در استان به این شرکت چینی در بم وجود دارد و مردم نیز از خودروهای این شرکت رضایت دارند.

امیر حسن زاده، افزود: بر همین اساس با توجه به گسترش منطقه ارگ جدید، قرار بر این است که به این شرکت زمین واگذار شود و شاهد راه‌ اندازی کارخانه خودروسازی و قطعه‌ سازی در این منطقه باشیم.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان در چهار حوزه معدن کشاورزی، ترانزیت و گردشگری آماده همکاری با کشور چین است، تصریح کرد: به عنوان نمونه در بخش معدن در زمینه مس، کرومیت، زغالسنگ، سنگ ساختمانی و گهرسنگ امکان حضور و سرمایه‌ گذاری شرکت‌ های چینی وجود دارد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، ادامه داد: در حوزه کشاورزی سه محصول راهبردی پسته، خرما و گیاهان دارویی را در استان داریم؛ که امکان همکاری با کشور چین را داریم. همچنین در بخش گردشگری هفت اثر ثبت جهانی داریم و دو اثر نیز درحال ثبت است که می‌ تواند مورد توجه گردشگران چینی قرار ‌گیرد.

حسن‌ زاده ضمن تشکر از استقبال خوب کشور چین از رئیس جمهور ایران، ابراز امیدواری کرد: خروجی موثر قرارداد راهبردی دو کشور را در استان کرمان مشاهده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط ما در کرمان و تهران با رایزن اقتصادی سفارت چین جهت توسعه روابط اقتصادی برقرار خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha