برگزاری جشنواره پخت غذاهای بومی و محلی در نرماشیر

مدیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان نرماشیر گفت: به مناسبت نوروز ۱۴۰۲ جشنواره پخت غذاهای بومی و نان محلی در این شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محمد منعمی‌ زاده با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایع‌ دستی در ورودی شهرستان نرماشیر طی نوروز سال جدید اظهار کرد: اجرای موسیقی محلی، پهن کردن سفره‌ های هفت سین، برپایی ایستگاه‌ های صلواتی همزمان با برنامه افطار از مهم‌ ترین برنامه‌ های پیش‌بینی شده برای نوروز آتی است.

وی افزود: برگزاری تورهای نرماشیر گردی و برگزاری بازی‌های بومی همچون طناب‌ کشی، هفت سنگ، کشتی، مسابقه شترسواری و اسب‌ سواری و همچنین اجرای موسیقی محلی و شب شعر در اقامتگاه‌ های بوم‌گردی از دیگر ویژه برنامه‌ های نوروز ۱۴۰۲ است.

مدیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان نرماشیر ادامه داد: هر ساله برای نوروز برنامه‌ های متنوعی در نظر گرفته می‌ شود، که خوشبختانه در این زمینه فرماندار و دستگاه‌ های مرتبط همکاری خوبی با ستاد خدمات سفر این شهرستان دارند.

منعمی‌ زاده خاطرنشان کرد: در ایام نوروز شهرستان نرماشیر دارای هوای مطبوعی است و شکوفه‌ های درختان میوه و نخل‌ های سر به فلک کشیده این شهرستان فضای خوبی برای مسافران مهیا می‌ کنند، که از همه مردم ایران دعوت می‌ شود برای دیدن زیبایی‌ های شهرستان نرماشیر به این خطه سفر کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha