راه‌ اندازی بازارچه‌ های دائمی اقتصاد مقاومتی در استان کرمان

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان، ابراز داشت: راه‌ اندازی بازارچه‌ های دائمی اقتصاد مقاومتی و همچنین دهکده اقتصادی در استان در دستور کار بسیج سازندگی است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ سرهنگ علی‌ اکبر شاهرخی در نشست خبری ضمن بیان اینکه خدمت‌ رسانی به مردم در قالب گروه های جهادی بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: اجر و ثواب این افراد فقط نزد خداوند است و خداوند برای آنها پاداشی قرار داده است، که در قرآن کریم هم عنوان شده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ ویژه جهادگران آسمانی، افزود: در استان کرمان چهار جهادگر آسمانی داریم؛ که افتخار بسیار بزرگی برای استان است که از این تعداد سه جهادگر از شهرستان قلعه گنج و یک جهادگر از شهرستان فاریاب است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه اطلاع‌ رسانی فعالیت‌ های گروه‌ های جهادی می‌ تواند فرهنگ خدمت‌ رسانی و کار جهادی در جامعه را ترویج دهد، گفت: گروه‌ های جهادی زیادی داریم که در دورافتاده‌ ترین و محروم‌ ترین نقاط استان کرمان در حال فعالیت هستند.

سرهنگ شاهرخی با اشاره به اینکه یک گزارش کوتاه از فعالیت‌ های جهادی می‌ تواند خیرین را هم پای کار بیاورد تا خدمت به مردم تسهیل شود، بیان کرد: اطلاع‌ رسانی فعالیت‌ های جهادی برای جامعه امیدبخش بوده و مصداق بارز جهاد تبیین است.

وی با بیان اینکه امیدآفرینی هدف اصلی گروه‌ های جهادی است و محقق شدن این هدف در گرو همکاری رسانه‌ های استان است، ادامه داد: پشتیبانی مسئولان از گروه‌ های جهادی می‌ تواند کارهای نشدنی را در مناطق صعب‌ العبور را شدنی کند و در واقع گروه‌ های جهادی بن‌ بست شکن هستند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در بیست و سومین سالگرد تاسیس بسیج سازندگی در کشور هستیم، افزود: رویکرد بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۲ بر پایه سند راهبردی اعتلای بسیج بوده و تربیت جوان مومن انقلابی از اهداف بسیج سازندگی است.

سرهنگ شاهرخی با بیان اینکه بر این اساس دو قرارگاه سازندگی و محرومیت‌ زدایی و قرارگاه اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی تشکیل شده است، ابراز داشت: محرومیت‌ زدایی از یک روستا بر چهار پایه تامین آب شرب، راه، مسکن و اشتغال انجام می‌ شود و اگر این مشکلات برطرف شود قطعاً مردم در روستا می‌ مانند.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در بحث آبرسانی به روستاها در استان کرمان اقدامات خوبی داشته و ۶۶۹ روستا در استان با همکاری این قرارگاه آبرسانی می‌ شود، گفت: در شهرستان‌ های عنبرآباد، رودبار جنوب، بم، نرماشیر، رفسنجان، فهرج و ریگان شامل ۴۴۶ روستا توسط بسیج سازندگی استان کار آبرسانی در حال انجام است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ۵۰۰ کیلومتر خط انتقال و تقریباً ۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع در این پروژه انجام می‌ شود، تصریح کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در منطقه تکاب شهداد نیز یک پروژه ۱۰ ساله را در دست اقدام دارد و در این منطقه متمرکز شده است.

سرهنگ شاهرخی ادامه داد: احداث استخر آب برای جلوگیری از هدررفت آب، لایروبی قنوات، احداث راه و احداث و تکمیل مساجد، احداث غسالخانه، ساخت حمام و سرویس بهداشتی و ساخت سالن ورزشی از اقدامات محرومیت‌ زدایی در مناطق مختلف استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه یکهزار و ۳۴۳ صندوق قرض‌ الحسنه در پایگاه‌ های بسیج استان راه‌ اندازی شده که ۷۱ هزار نفر عضو دارند، گفت: ۲۷ هزار وام به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از طریق این صندوق‌ ها به افراد عضو پرداخت شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان، با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از محل اعتبارات تبصره ۱۶ پرداخت شده است، ابراز داشت: راه‌ اندازی بازارچه‌ های دائمی اقتصاد مقاومتی و همچنین دهکده اقتصادی در استان در دستور کار بسیج سازندگی است.

سرهنگ شاهرخی با اشاره به اینکه قرارگاه کمک مؤمنانه نیز در سطح استان با همکاری سایر نهادها فعال است، عنوان کرد: با همت این قرارگاه در سال قبل ۲ هزار و ۵۳۵ جهیزیه، ۲ هزار و ۶۳۵ عدد لوازم خانگی، ۱۲ هزار و ۹۲۴ بسته بهداشتی، ۱۴ هزار و ۹۳۶ بسته پوشاک و کفش، ۹ هزار و ۳۰۰ بسته لوازم التحریر و ۳۲۱ هزار بسته معیشتی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در دو مقطع، آزادسازی ۸۸ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان انجام شد، گفت: در سال ۱۴۰۲ بنا داریم حرم شهدای گمنام در ۲۰ شهرستان را بهسازی و تکمیل کرده و ساخت مسجد در ۱۲ شهرستان نیز در برنامه است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه جاده‌ های روستایی زیادی داریم که هنوز آسفالت نشده و بنا داریم در این امر وارد شویم، بیان کرد: آسفالت جاده‌ های روستایی در شهرستان زرند آغاز شده است.

سرهنگ شاهرخی با بیان اینکه برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اعضای گروه‌ های جهادی در سطح استان کرمان برنامه تعریف شده که آنها بر اساس این برنامه نقش‌ آفرینی دارند، خاطر نشان کرد: ساخت ۴۳ مدرسه که قبلاً کانکسی بودند، در برنامه بسیج سازندگی است و در مرحله اول ساخت ۱۱ مدرسه آغاز شده است.

بسیج نیوز کرمان

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha