دشمن در صدد خفه کردن صدای دفاع از مظلومیت و محرومیت هست

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند صدای دفاع از مظلومیت و محرومین را خفه کنند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل که در کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمان برگزار شد؛ گفت: امام از همان ابتدا با یک هدف روشن انقلاب را آغاز کرد و آن رفع محرومیت محرومان بود.

وی با افزودن این مطلب که حرف آنان این است چرا تسلیم نیستید و دنبال کشورهای محروم هستید؟ در این باره افغانستان را مثال زد و با اشاره به وضعیت محرومیت مردم این کشور و نیز محدودیت شدید فعالیت زنان تحت تاثیر تحجر برخی گروه های افغانی خاطرنشان کرد: اگر در کشورمان آنان را حمایت نکنیم رسالت انسانی و اسلامی و الهی و بزرگواری ملت ایران کجا می رود؟ می توان گفت به ما مربوط نیست؟ این یک رسالت بزرگ است.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه ادامه داد: امروز فقط ۷۰۰ هزارنفر دانش آموز افغانی در کشور تحصیل می کنند، یعنی اجازه ندهیم این بچه ها خواندن و نوشتن یاد بگیرند؟ وجدان و شرافت ما اجازه می دهد؟ ما اکنون در سخت ترین شرایط اقتصادی، اولین کشور در پذیرش مهاجرین محروم و کمک به زندگی آنان هستیم و این سختی ها می گذرد ولی افتخار و عزت برای ملت ایران باقی می ماند.

حجت الاسلام پورمحمدی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌ خواهند صدای دفاع از مظلومیت و محرومین را خفه کنند،الان در غزه شهری به اندازه نصف کرمان است و بیش از یک میلیون نفر انسان اجازه هیچ کاری از جمله کشاورزی، ماهیگیری و ... ندارند و باید به آنها امکانات برسد تا نمیرند، حالا ما باید دست روی دست بگذاریم که اسرائیلی ها هر جنایتی بکنند؟ ما صدای مظلومیت آنان را به جهان رساندیم و دفاع از این مردم مظلوم را با صدای بلند فریاد می زنیم و دشمنان از الهام بخشی انقلاب می ترسند.

وی با تاکید بر مردم داری امام راحل و عشق و راستگویی ایشان نسبت به ملت که باعث همراهی مردم در جنگ و تحمل مشکلات و... شد؛ اظهار کرد: امروز بچه یتیم ما احساس حقارت نمی کند و حتما باید کمک بیشتری به محرومان بشود و این رسالت انقلاب و اسلام است و مقام معظم رهبری مثل امام از روز نخست بر این مسئله پای فشردند اما مشکلات زیاد است و مهم این است همبستگی و همدلی و همبستگی و احساس مودت و یاری بین ما هست.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه در خطاب به مسئولان بر رسیدگی و رفع مشکلات مردم تاکید کرد: اگر هم نمی توانید مشکل را رفع کنید با خوب‌ رویی با مردم مواجه شوید؛ آیه ۲۰ سوره مبارکه انفال را مورد توجه قرار دهید که اگر به شما سختی برسد دشمنان خوشحال می شوند و اگر به شما پیروزی و موفقیت برسد به شدت غمگین می شوند.

حجت الاسلام پورمحمدی با استفاده از آیه صدرالاشاره بر صبر و مقاومت تاکید و اشاره کرد: خداوند در صبر راه حل و فرج و رهایی قرار داده که به همه پیامبران و مبارزین در راه خود و کسانی که در سختی هستند فرمود صبر کنید و شرافت و تقوا و پاکی خود را حفظ کنید؛ لذا اگر جوان و زن و مرد و... در سختی قرار گرفت ناامید نشود و نسبت به باورها و اعتقادات و دلبستگی به نظام سست نشود و پایش نلرزد بدانید نقشه دشمنان اثری نمی گذارد.

وی با بیان اینکه امام از همان ابتدا فرمودند ملت باید از زیر یوغ ستمگران(مستبدان داخلی و استعمارگران خارجی)نجات یابد و برای رفع محرومیت و سربلندی مردم تلاش کنیم تا زیر سلطه بیگانگان نباشند تا احساس عزت و شرافت کنند؛ افزود: امام در راستای توجه به محرومین که احساس پشتیبانی کنند، از اولین روزهای انقلاب کمیته امداد را تشکیل دادند و فرمودند جزو اصلی ترین رسالت های ما است.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امام تاکید داشتند ملت باید احساس کنند دارای شرافت و عزت هستند و در زندگی گرفتار نباشند، عنوان داشت: زیرا انسانی که دست او نزد دیگری دراز باشد احساس کسری و تحقیر می کند؛ امام نزدیک ترین افراد خود را برای مسئولیت کمیته امداد منصوب کردند.

حجت الاسلام پورمحمدی خدمات کمیته امداد از جمله به خانواده های تحت پوشش در استان کرمان آن هم در سخت ترین شرایط اقتصادی را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر از اول انقلاب اجازه می دادند آب خنک از گلوی ملت پایین برود{الان وضع این نبود} در حالیکه از همان روزهای اول پیروزی انقلاب در مرزها با گروه های تجزیه طلب و در داخل کشور با ضدانقلاب درگیر بودیم.

وی تصریح کرد: در حالیکه امام برای رفع محرومیت محرومین و مستمندان قیام کرد اما تمام انرژی کشور صرف تجزیه طلبان شد و در داخل کشور کودتا شروع شد و ضد انقلاب و گروه هایی که ادعای سوپرانقلابی داشتند، می گفتند ما باید رهبر کشور باشیم زیرا مردم نمی فهمند و ما اسلام نمی خواهیم که اسلام کارساز نیست و نمی تواند کشور را مدیریت کند و جلو ببرد.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه ابراز داشت: با شعارهای ظاهر پسند و القای تفکرات انحرافی فضای وحشتناکی ایجاد کردند و دانشگاه تهران مرکز و خزانه اسلحه شده بود همه و مراکز مهم را در تهران گرفته بودند.

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه بعد از تجزیه طلب ها، گروه های دیگر کشور را امنیتی و مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کردند، اظهار داشت: آنجا که در سال اول تسکیل جهاد سازندگی به فرمان امام(ره) گروه های ضد انقلاب خرمن های مردم را آتش می زدند تا مردم در رزق و روزی خود بمانند؛ ۱۷ ماه و ۱۰ روز پس از انقلاب جنگ تحمیلی آغاز شد.

وی؛ تجاوز به صدها کیلومتر از خاک کشور، آواره کردن میلیون ها نفر، تخریب شهرها و بحران سازی و... را از نتایج مخرب جنگ تحمیلی برشمرد و گفت: در حالیکه قرار بود انقلاب به محرومین کمک کند اما کلی جنگ زده و شهرهای تخریب شده روی دست مان آمد و همه امکانات کشور در خدمت جنگ بود و ما هنوز در حال دادن خسارات جنگ هستیم زیرا جنگ همه زیرساخت ها و امکانات کشور را درگیر و مشکلات فراوانی برای جامعه ایجاد می کند.

مشاور ارشد رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امروز کشور ما ایده و رسالت اصلی خود را در دفاع از زندگی و معیشت مردم به خصوص محرومین قرار داده است؛ علیرغم مشکلاتی که می دانیم هست و دشمن هم پی در پی فشارهایی بر ما آورده و بیش از ۳۰ سال تحریم هستیم که ۱۳ سال در سخت ترین تحریم ها قرار داریم که اجازه خرید و فروش کالا نمی دهند و با هزار بدبختی دنبال صادرات و واردات هستیم.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha