فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس

رئیس پارک علم و فناوری پردیس گفت: رقم فروش شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک طی سال گذشته نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

به گزارش گروه علمی-فناوری خبرگزاری سلامت(طبنا)مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک علم و فناوری پردیس امروز در نشست سراسری مدیران مراکز رشد کشور که در پارک فناوری پردیس برگزار شد، اظهار کرد: در مجموعه زیست‌بوم پارک‌های علم و فناوری، اکوسیستم و مراکز رشد به دنبال یک هدف و مأموریت مشترک یادگیری هستیم تا به شکل‌گیری زندگی آینده جوان و توسعه کسب‌وکار کمک کنیم.

وی افزود: مدل ایجاد فراخور شکل‌گیری پارک علم و فناوری پردیس ۲۲ ساله متفاوت از سایر مجموعه‌هاست. این مجموعه از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده و قرار بر این نبود که چنین امکانات و زیرساختی در تهران داشته باشد.

رئیس پارک علم و فناوری پردیس مطرح کرد: پژوهش‌های علمی صنعتی تغییر مأموریت دادند و نقطه آغاز این پارک از سایت شهری بود. در ابتدا ساختار تشکیلاتی نداشته و مجبور بودیم هزینه را از سایت شهری پرداخت کنیم.

صفاری‌نیا اضافه کرد: مرکز رشد این مجموعه فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و با پذیرش شرکت‌های استیجاری، فضای اشتراکی کوآپ را داشتیم که به جز شرکت‌های نوپا شرکت‌های بزرگ و استیجاری را پذیرش کردیم.

وی با بیان اینکه در زمینه نرم‌افزاری تلاش بسیاری کردیم تا نیازهای صنعت را برقرار کنیم، مطرح کرد: از سال ۱۳۸۶ قراردادهای نیازهای صنعتی را با دستگاه‌ها منعقد کردیم. اکنون نزدیک به ۴۰ توافق‌نامه در سطح بین‌الملل منعقد شده و ۴۵۰ شرکت در پارک علم و فناوری پردیس مستقر هستند که برخی از آنها از پارک پردیس خارج شدند و برخی از آنها شکست خوردند. ۹ هزار نفر در پارک فعال بوده و ۱۷۰ هکتار فضای اشتراکی در پنج فاز فراهم شده است.

رئیس پارک علم و فناوری پردیس بیان کرد: از فروش سال ۱۴۰۰ شرکت‌ها، آمار دقیقی نداریم؛ زیرا هنوز اظهارنامه‌ها به دست پارک علم و فناوری نرسیده؛ اما رقم فروش ما در سال گذشته نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده؛ همچنین ۳۰۰ میلیون دلار صادرات انجام شده و در سال گذشته نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار جلوگیری از خروج ارز از کشور داشتیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha