آغاز کمک دستگاه قضا به طرح گردشگری آشوراده

رئیس قوه قضاییه در پی سفر به گلستان با تفویض اختیارات ویژه به رئیس کل دادگستری استان از وی خواست برای حل مشکل حقوقی طرح گردشگری جزیره آشوراده، تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از گرگان؛ حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در این پرونده، دعوی حقوقی بر سر ۱۹ هکتار از زمین‌های جزیره آشوراده است که پس از بالاآمدن آب دریای خزر در سال ۱۳۷۱، خالی از سکنه شد.

وی افزود: این پرونده در شعبه ویژه محاکم حقوقی در دادگستری شهرستان گرگان در جریان رسیدگی است و پس از دستور رییس قوه قضاییه در اولویت رسیدگی فوق العاده قرار گرفته تا در کوتاهترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

آسیابی اظهار داشت: حل مشکل حقوقی اراضی این روستای متروکه در جزیره آشوراده، مقدمات اجرای طرح معطل مانده گردشگری آشوراده را فراهم می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده به رونق گردشگری و توسعه اقتصادی مردم منطقه و استان منجر خواهد شد.

گفتنی است، آشوراده در شهرستان بندر ترکمن، استان گلستان واقع شده است. این جزیره زمانی دارای پاسگاه ژاندارمری، شرکت تعاونی روستایی، مدرسه راهنمایی، مغازه، مسجد و حسینیه با بیش از هزار نفر سکنه بود که در دهه ۷۰ به علت بالا آمدن سطح آب دریا و وقوع سیل، مردم جزیره را ترک کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha