سرمایه‌ گذاری ۷۰ هزار میلیارد ریالی در بخش گردشگری کرمان

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان، گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری در بخش گردشگری کرمان در دست اقدام داریم.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ فریدون فعالی، گفت: پروژه‌ های هتل کاروانیکا، هتل هیوا و هتل بافت و پروژه گهر پارک سیرجان در فاز اول به بهره‌برداری رسیده و تا پایان امسال تعداد زیادی پروژه در حوزه میراث‌ فرهنگی و گردشگری افتتاح می‌ شود.

وی تاکید کرد: همچنین بحث اطلاع‌ رسانی و معرفی ظرفیت های گردشگری استان کرمان برای جذب گردشگر بیشتر هدف‌گذاری شده است.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی، حلقه اتصال بین سایر تاسیسات گردشگری هستند، اظهار داشت: در حال حاضر ۶۸ دفتر خدمات مسافرتی در کرمان فعال است؛ که در هفته دولت سه دفتر دیگر به چرخه گردشگری کرمان افزوده شد.

طی سه ماه نخست امسال ۸۱ هزار و ۳۹۵ گردشگر داخلی وارد کرمان شدند

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان با اشاره به افزایش چشمگیر ورود گردشگران داخلی به کرمان، گفت: بر اساس آمارهای اقامت در هتل‌ها و اماکن اقامتی، طی سه ماه نخست و در بهار امسال ۸۱ هزار و ۳۹۵ گردشگر داخلی از جاذبه‌ های این استان بازدید کرده، که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۹ درصد رشد داشته است.

فعالی بیان کرد: زیرساخت‌ های خوبی برای سرمایه‌ گذاری در بخش گردشگری استان کرمان فراهم شده، که موجب ماندگاری بیشتر مسافر، افزایش اقامت و تبدیل شدن کرمان به مقصد گردشگری خواهد شد.

وی با اشاره به پایین آمدن آمار ورود گردشگران خارجی به استان کرمان تصریح کرد: ۹۷۲ گردشگر خارجی طی سه ماه نخست سال جاری به استان کرمان سفر کرده‌ اند؛ که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش دارد.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان افزود: کاهش ورود گردشگر خارجی به کشور، نبود پرواز خارجی به کرمان و برخی مشکلات دیگر موجب شده شاهد حضور کمتر گردشگران خارجی باشیم.

فعالی خاطرنشان کرد: برای پیوستن استان کرمان به مثلث گردشگری یزد، اصفهان و شیراز جلساتی با تورگردانان برگزار شده است؛ تا کرمان را هم در کنار این سه استان قرار دهند، تا مربع گردشگری این مناطق تشکیل شود.

وی اذعان داشت: ظرفیت‌ها در بحث گردشگری سلامت و گردشگری تاریخی و فرهنگی در کرمان فعال شده و برای رویدادهای مختلف نیز باید برای حضور گردشگران در استان کرمان برنامه‌ریزی کنیم.

کلنگ زنی و افتتاح ۳۹ هزار میلیارد پروژه میراث‌فرهنگی در هفته دولت

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، بیان کرد: ۱۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۹ هزار و ۲۰ میلیارد ریال طی هفته دولت افتتاح و کلنگ‌ زنی شد؛ که با افتتاح این طرح ها برای ۴۳۰ نفر شغل ایجاد می‌ شود.

فعالی خاطرنشان کرد: همچنین برای معرفی بیشتر جاذبه‌ های این استان همزمان با برپایی نمایشگاه دستاوردهای دولت، این اداره‌کل نیز ماحصل فعالیت‌ های خود را در قالب کلیپ، تیزر و اقلام تبلیغاتی به نمایش گذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha