کد خبر: 204246
۲۲ شهریور ۱۴۰۲، ۱۰:۴۱
ایمان و امید شاخصه رشد جامعه است

استاندار گلستان گفت: برای رشد همه جانبه جامعه افزایش ایمان و امید ۲شاخصه مهم است که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از گرگان؛ علی محمد زنگانه استاندار گلستان دیشب در جمع دانشجویان طرح حامیم۲ ضمن پاسخگویی به سوالات آنان به تشریح اقدامات دولت سیزدهم پرداخت.

وی گفت: رشد اقتصادی گلستان طبق اعلام آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی از منفی ۵/۹ به مثبت ۳ درصد رشد داشته است.

استاندار گلستان افزود: گلستان باوجود خشکسالی های متوالی جزو ۳ استان رشد متوازن درتمام شاخص های اقتصادی کشور بوده که تنها در بخش اقتصاد آن رشدی ۷/۹ درصدی رکوردی تاریخی را به ثبت رسانده است.

زنگانه تصریح کرد: نسبت درآمدی استان اکنون ۵۰ درصد میانگین کشوری رسیده که نشان از همت والای مدیران و نحبگان گلستانی است.

استاندار گلستان با اشاره به شعار سال و وعده دولت سیزدهم در خصوص اشتغال نیز بیان داشت: در سال ۱۴۰۱ تعهد اشتغال استان بیش از ۳۱ هزار شغل بوده که تاکنون بیش از ۳۸ هزار شغل ثبت شده و رشدی ۱۲۰ درصدی با پایداری ۱۸ هزار بیمه شده در این مشاغل گلستان را درجایگاه ۱۲ کشور قرارداده است.

وی ادامه داد: با توجه به همسایگی گلستان با کشور ترکمنستان سهم صادرات استان تنها ۹ درصد بوده که اکنون به ۳۹ درصد رسیده و هدف ما تا پایان سال ۱۴۰۴ افزایش به ۵۰ درصد است.

زنگانه با اعلام خبر دعوت رسمی سفیر ترکمنستان از وی گفت: در روز گذشته طی دیداری پیرامون آغاز فعالیت سرکنسولگری کشور ترکمنستان در استان، سفیر این کشور در ایران جهت حضور در جشن استقلال آن کشور از استاندار گلستان باتوجه به مشترکات فراوان باهم دعوت کرده که امیدواریم فصلی نو در ارتباط بین المللی جمهوری اسلامی باشد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به تحویل یک هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه تمام گلستان از دولت های قبل، تصریح کرد: تعداد پروژه های نیمه تمام استان اکنون به کمتر از ۸۰۰ پروژه رسیده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم هیچ پروژه نیمه تمامی وجود نداشته باشد.

استاندار گلستان در بخشی دیگر از سخنان خود به جهاد تبیین اشاره کرد و بیان داشت: روشنگری جوانان با تبیین دستاوردهای انقلاب می توان به بصیرتی امید آفرین و رفتاری اعتقادی دست یافت که منجر به رشد جامعه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha