کد خبر: 204399
۲۴ شهریور ۱۴۰۲، ۱۶:۳۸
پس از مفقودی پلاک خودرو چه کنیم؟

در واقع، کافی است که به مرکز تعویض پلاک استان خود مراجعه کنید. غرفه مربوط به اداره آگاهی که در این مراکز مستقر است، سرقت پلاک را با ثبت اظهارات مالک در قالب یک تعهدنامه استعلام کرده و پس از آن شماره پلاک را وارد لیست سیاه می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا)سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: هر یک از شهروندانی که پلاک وسیله نقلیه شان مفقود یا سرقت شده باید قبل از هر اقدامی به پلیس آگاهی مفقودی یا سرقت پلاک را گزارش دهد.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با حضور در مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا و ارائه مدارک مورد نیاز برای گرفتن پلاک شان اقدام کنند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ادامه داد: افراد در صورت مفقود یا سرقت پلاک خودروی خود باید همراه وسیله نقلیه خود به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند.

سرهنگ محمدی اضافه کرد: ارائه اصل اسناد خودرو اعم از کارت و سند مالکیت الزامی است.

رئیس شماره گذاری پلیس راهور ادامه داد: همچنین ارائه اصل مدرک احراز هویت اعم از شناسنامه جدید یا کارت ملی نیز الزامی است.

به گفته محمدی شهروندانی که پلاک خودروی آن ها مفقود یا سرقت شده است باید مدرک اجراز محل سکونت خود را ارائه دهند وی، ارائه برگ عدم خلافی، پرداخت وجه پلاک برابر تعرفه، ارائه اصل بیمه نامه شخص ثالث و ارائه اصل کارت معاینه فنی را از دیگر مدارکی عنوان کرد که باید افراد در هنگام مفقودی یا سرقت خودرو ارائه دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha