رهبری و اتحاد مردم از عوامل اصلی ناکامی آمریکا است

امام جمعه موقت کرمان ؛ رهبری و اتحاد مردم را از عوامل اصلی ناکامی آمریکا برشمرد و خاطرنشان ساخت: مردم به این نتیجه رسیده‌ اند؛ خون و مالی که از دست می‌ دهند برای اسلام است و اسلام است، که مردم را محکم نگه داشته است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ حجت‌الاسلام محمد صباحی، امروز جمعه ۱۰ آذر ماه در خطبه‌ های نماز جمعه کرمان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و با اشاره به روایتی از پیامبر(ص)، گفت: گفتار، رفتار و نیت‌ های انسان دارای ثواب و عقاب است.

وی افزود: هر قدمی که انسان در راه درست می‌ گذارد ثواب دارد و بر اساس فرموده پیامبر(ص) هیچ قدمی در نزد خداوند محبوب‌ تر از قدم گذاشتن برای محکم کردن صف بندگان خداوند در جهاد فی‌ سبیل‌ الله و همچنین قدم برداشتن برای صله رحم است.

خطیب جمعه کرمان در خطبه دوم با گرامیداشت روز مجلس، اظهار کرد: آیت‌ الله مدرس دانشمند، مدافع اسلام، مبارز، شجاع، جسور، دلیر و صاحب عزت‌ نفس بود و امروز سرمشق و الگوی مجلسیان است و نمایندگان باید بدانند؛ که این سرمشق را هم در زمان ورود به مجلس و هم هنگام اتمام مسئولیت خود، مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام محمد صباحی با اشاره به سالروز شهادت سید حسن مدرس افزود: این عالم جلیل القدر به دستور رضاشاه شهید شد و روز شهادت شهید مدرس روز مجلس نامگذاری شده است، زیرا وی الگو و گل سر سبد مجلس و مجلسیان و سرمشق بسیار سختی برای منتخبان است.

وی با اشاره به اینکه شهید مدرس، دانشمندی مبارز و شجاع بود، تاکید کرد: امروز مزار این شهید محل زیارت عاشقان خداست.

خطیب موقت کرمان؛ با اشاره به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو گفت: بعد از کودتای ۲۸ مرداد آمریکایی ها به سرکوب ملت ایران پیروزی امید بخش گفتند، اما مخالفت با آمریکایی ها از دانشگاه تهران آغاز شد.

حجت الاسلام صباحی با اشاره به شهادت دانشجویان در روز ۱۶ آذر، بیان داشت: در این روز، مقاومت و مخالفت با استکبارستیزی در تاریخ ایران به نام دانشگاه تهران ثبت شده است.

حجت الاسلام صباحی با گرامیداشت روز دانشجو و اشاره به نقش آمریکا در شکل‌ گیری کودتای ۲۸ مرداد و در ادامه واقعه ۱۶ آذر اظهار داشت: این روز به ‌نام روز مقاومت، استکبارستیزی و مخالفت با استکبار به نام دانشگاه تهران در تاریخ انقلاب ثبت شد،

وی ابراز داشت: رئیس جمهور وقت آمریکا در یک سخنرانی کودتای ۲۸ مرداد را پیروزی امیدبخش قوای طرفدار تثبیت اوضاع و قوای آزادی خواند. این در فرهنگ آمریکا است که مفاهیم را جا به‌ جا می‌ کند؛ که این داستان ادامه دارد و بمباران کودکان غزه را دفاع می‌ نامند.

خطیب جمعه موقت کرمان با اشاره به نقش مستکبران در شکل‌ گیری اغتشاشات سال گذشته در ایران و همچنین بی‌ توجهی آنها به وقایع غزه، تصریح کرد: سیاست و گفتار آمریکا این چنین است که مفاهیم را جا به‌ جا کند.

حجت الاسلام صباحی با اشاره به سایر جنایت‌های آمریکا در تحریف واقعیت ادامه داد: در نوار غزه بمب های سنگین را بر سر کودکان می ریزند و اسم آن را دفاع می گذارند و به کارهایی که مردم غزه می کنند، می گویند تروریست این کارها را کرده است.

وی تصریح کرد: آمریکا و مستکبران با ۲۰ میلیون دلار در ایران کودتا کردند اما امروز با صدها میلیون دلار هزینه برای سرنگونی و تجزیه نظام هیچ غلطی نکردند، علت ناکامی آمریکا سه عامل است و هر کسی به این سه عامل خیانت کند، عامل آمریکایی است.

امام جمعه موقت کرمان ؛ رهبری و اتحاد مردم را از عوامل اصلی ناکامی آمریکا برشمرد و خاطرنشان ساخت: مردم به این نتیجه رسیده‌ اند؛ خون و مالی که از دست می‌ دهند برای اسلام است و اسلام است، که مردم را محکم نگه داشته است. عامل دوم رهبری امامین انقلاب است و رهبری، برای بقای انقلاب و کشور نقش برجسته و اول را دارد و هر کسی به این سه عامل لطمه بزند؛ به کشور و اسلام ضربه زده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha