بیش از ۳۸ هزار زنجانی از آموزش های هلال احمر بهره مند شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طی ۹ ماهه گذشته سال جاری ۳۸ هزار و ۲۴۰ نفر در سطح استان زنجان از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل  رشد ۵۵ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، حکمت اله هاشمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از محورها و رسالت های اصلی هلال احمر که در اساسنامه مطرح شده آموزش است که باید در این زمینه قوی و غنی عمل کنیم.

وی یادآوری کرد: آموزش‌ کمک های اولیه، امروزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین آموزش های جمعیت هلال احمر به شمار می‌رود چرا که می‌توانیم جان انسانی را نجات دهیم و با توسعه و گسترش فعالیت های آموزشی برای علاقمندان در قشرهای مختلف جامعه باید" هر خانه یک امدادگر" را محقق کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در ۹ ماهه سالجاری ۳۸ هزار و ۲۴۰ نفر در سطح استان از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند، گفت: این آموزش ها در قالب یکهزار و ۲۸۴ دوره آموزش در بخش های مختلف بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به رشد ۵۵ درصدی داشته است.

هاشمی تاکید کرد: این دوره ها مربوط به آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات، کمک های اولیه ۲۲ ساعته، آموزش همگانی خانه های هلال، پایه داوطلبی، مهارت های اولیه در شرایط اضطراری، آموزش دوره های تخصصی، آموزش های مبتنی بر نیاز و طرح همتا بوده است.

وی تصریح کرد: آموزش های بیان شده در سطح شهرها و روستاها، برای کارکنان دستگاه های اجرایی، کارکنان شرکت ها، واحدها و کارخانه های تولیدی و صنعتی، مراکز نظامی و انتظامی، مدارس، بوستان ها، محلات، مساجد، اعضای خانه های هلال، پایگاه های امداد و نجات جاده ای و اعضای هلال احمر ارائه شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیران علاقمند پس از گذراندن دوره های مقدماتی مورد نیاز می توانند از آموزش های تخصصی نیز بهره مند می شوند.

هاشمی با بیان اینکه برای فراگیران گواهینامه  صادر می شود، اظهار کرد: این آموزش های هلال احمر در شهرستان های زنجان، ابهر، خرم دره، خدابنده، طارم، ایجرود و ماهنشان در حال برگزاری و با قوت بیشتری ادامه دارد.

وی افزود: علاقمندان برای بهره مندی از آموزش های هلال احمر می توانند با مراجعه به خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها، محلات، مساجد، ادارات، کارخانه ها و واحدهای تولیدی و شرکت ها، دهیاری ها و یا با مراجعه به شعب هلال احمر در شهرستان ها ثبت نام خود را قطعی کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاوه بر این علاقمندان به فراگیری آموزش های هلال احمر می توانند با مراجعه به واحد آموزش شعب هلال احمر در شهرستان ها ثبت نام خود را قطعی کرده و وارد دوره های آموزشی شوند.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha