کد خبر: 213193
۲۳ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۱۸
تایید صلاحیت ۳۹۵ داوطلب نمایندگی مجلس در کرمان

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان از تایید صلاحیت ۳۹۵ نفر معادل ۶۷/۷ درصد داوطلبان نمایندگی دوازدهمین مجلس شورای اسلامی از استان کرمان و شروع تبلیغات داوطلبان مجلس خبرگان از ۲۵ بهمن ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ رحمان جلالی صبح دوشنبه ۲۳ بهمن ماه در نشست ستاد انتخابات استان و در جمع خبرنگاران، اعلام کرد: ۶۷.۷ درصد داوطلبانی که برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از استان کرمان ثبت‌ نام‌ نهایی انجام داده بودند، مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته‌ اند.

وی با اشاره به آمار تفکیکی ۹ حوزه‌ انتخابیه استان، گفت: در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه ۶۶.۷ درصد، حوزه بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و گنبکی ۸۱.۸ درصد، حوزه جیرفت و عنبرآباد ۶۵ درصد، حوزه رفسنجان و انار ۸۰ درصد، زرند و کوهبنان ۷۱ درصد، سیرجان و بردسیر ۴۷.۸ درصد، شهربابک ۷۶ درصد، کرمان و راور ۶۵ درصد و حوزه انتخابیه کهنوج، فاریاب، منوجان، قلعه‌ گنج، رودبار جنوب و جازموریان ۵۳ درصد داوطلبان مجلس شورای اسلامی تایید شده‌ اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، عنوان کرد: داوطلبان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تا ۲۵ بهمن ماه برای تغییر حوزه‌ های انتخابیه فرصت دارند.

جلالی ادامه داد: تایید تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان یک فرآیند پنج روزه است و قبل از شروع رسمی تبلیغات نتیجه آن اعلام می‌ شود.

وی، زمان تبلیغات داوطلبان مجلس خبرگان رهبری را از ۲۵ بهمن تا ۹ اسفند ماه اعلام و تصریح کرد: تبلیغات داوطلبان مجلس شورای اسلامی از ۳ اسفند ماه آغاز می‌شود و تا ۹ اسفند ماه ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان به تجمیع و آماده شدن لیست امکانات ادارات و نهادهای دولتی استان برای تبلیغات انتخاباتی نمایندگان خبر داد و اضافه کرد: امکانات براساس عدالت انتخاباتی در اختیار کاندیداها قرار می‌ گیرد.

جلالی از برگزاری دومین مانور انتخاباتی در روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه در سراسر کشور خبر داد و افزود: در این مانور خطاها و ایرادات احتمالی در فرآیند برگزاری انتخابات برطرف می‌ شود.

وی بیان کرد: قرارگاه مرکزی انتخابات شامل ۵ میز تخصصی در حوزه‌های مشارکت، امنیت، سلامت، اجرایی و رقابت نیز شکل گرفته و فرمانداران اقدامات، برنامه‌های خود را در ارتباط با میزها بیان می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به ۲ هزار و ۴۳۷ شعبه اخذ رای در استان، خاطرنشان ساخت: ۹۶۰ صندوق سیار و ۹۲ صندوق مربوط به مناطق صعب‌ العبور هستند، بیشترین شعب با ۴۶۸ صندوق در حوزه انتخابیه کرمان و راور و کمترین مربوط به شهرستان گنبکی با ۲۵ صندوق است./ استانداری کرمان

جلالی گفت: ما امانتدار مردم در برگزاری انتخابات هستیم و باید بستر را برای برگزاری انتخابات صحیح فراهم کنیم. هر فردی که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته برای ما محترم است و هیچ کدام از فرمانداران و مدیران حق دخالت شخصی در انتخابات را ندارند./ استانداری کرمان

تایید صلاحیت ۳۹۵ داوطلب نمایندگی مجلس در کرمان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha