پرواز هلی‌ شات و کوادکوپتر بدون مجوز بر فراز شهداد ممنوع!

رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد کرمان گفت: پرواز هلی‌ شات و کوادکوپتر در منطقه گردشگری شهداد بدون مجوز ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محمد گنجعلی زاده، گفت: ظرفیت‌ های گردشگری و منطقه‌ ای بخش شهداد، توجه کاربران زیادی را برای تهیه عکس و فیلم با استفاده از هلی‌ شات و ... به خود جلب کرده و از این رو اپراتورهای این وسایل باید توجه داشته باشند که در صورت تصویربرداری بدون کسب مجوزهای لازم، هلی‌ شات آنها توقیف شده و تا زمان رسیدگی به پرونده قضایی در توقیف باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به توقیف پرنده‌ های کوچک هدایت پذیر از جمله کوادکوپتر و هلی‌شات فاقد مجوز، افزود: پرواز هرگونه پرنده‌های کوچک هدایت پذیر از جمله هلی‌ شات و کوادکوپتر بر فراز نقاط مختلف این بخش باید پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع قانونی صورت گیرد

رئیس دادگاه عمومی شهداد، ضمن تاکید بر این مطلب که صدور مجوز انجام عملیات پرواز با ریز پرنده توسط اداره کل امنیتی انتظامی استانداری انجام می‌ شود، تصریح کرد: سازمان‌ های دولتی نیز برای انجام عملیات‌ های پروازی با ریز پرنده از جمله نقشه تصویربرداری باید انجام استعلامات مربوطه را در نخستین اقدام مد نظر قرار دهند.

گنجعلی زاده بیان کرد: حساسیت‌های منطقه‌ای کویر شهداد اقتضا می‌ کند؛ که نظارت دقیقی بر عملیات‌ های پروازی پرنده‌های کوچک هدایت پذیر صورت گیرد و از این رو عوامل انتظامی و امنیتی فعالیت‌ های این حوزه را به دقت ویژه‌ای رصد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نیز موارد متعددی از پرواز هلی‌شات و کوادکوپتر در این منطقه مشاهده شده است، که توسط عوامل انتظامی و امنیتی برخورد قانونی لازم صورت گرفته و پرونده قضایی آنها نیز در دادگاه بخش شهداد در دست رسیدگی و صدور حکم قرار دارد. / دادگستری کل استان کرمان

پرواز هلی‌ شات و کوادکوپتر بدون مجوز بر فراز شهداد ممنوع!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha