ورود خودرو به پارک النگدره ممنوع شد / تقدیر دادگستری گلستان از مدیرکل محیط زیست استان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با تصویب شورای حفظ حقوق بیت المال ورود خودرو و موتورسیلکت به پارک جنگلی النگدره گرگان ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از گرگان؛ حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان گفت: به اجرای بندهای ت و ج ماده ۴ دستورالعمل شورای حفظ حقوق بیت المال مصوب ۱۳۹۹ مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم جهت حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، ورود خودرو و سایر وسایل نقلیه به پارک جنگلی النگدره از امروز رسما ممنوع است.

آسیابی افزود: شهرداری و دستگاهی که متولی پارک است و ضابطین هم مکلفند از امروز این مصوبه را اجرا کنند و با دستور دادستان خودروها و موتورسیکلتهایی که از امروز وارد این پارک شوند توقیف می شود.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه امروز هر نوع روشن کردن آتش در پارک جنگلی النگدره ممنوع است و ضابطان قضایی باید ورود و متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: همچنین دستگاه های متولی باید برخی منافذی که امکان ورود موتورسیکلت به پارک وجود دارد را نیز مسدود کنند.

وی گفت: تنها خوردوهای گشتی ، حفاظتی و پلیس حق ورود به این پارک جنگلی را خواهند داشت.

آسیابی افزود: در این جلسه پیشنهاد شد شهرداری گرگان با جذب سرمایه گذار تمهیدات لازم را در خصوص تامین خودروهای برقی و دوچرخه در این منطقه فراهم کند.

رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر این که پارک جنگلی النگدره بیشتر از این که به عنوان یک محیط جنگلی مطرح باشد یک میراث طبیعی است بیان داشت: صراحتا اعللام می کنیم طرحی که برای بهره برداری از این پارک جنگلی تدوین شده است مصداق بارز تغییر کاربری است.

وی ادامه داد: پرونده ویژه حقوق عامه برای موضوع النگدره در دادستانی مرکز استان تشکیل شده است و از امروز رسما دنبال می کنیم.

آسیابی تصریح کرد: طرح پارک جنگلی النگدره باید بازنگری و مبتنی بر حفاظت و زیر نظر دستگاه های نظارتی مانند سازمان بازرسی و دادستانی باید صورت بگیرد.

نابودی خاک ، کاهش زادآوری، نابودی نهالها و درختان جوان، آسیب به درختان، آلودگی صوتی ، آلودگی نوری و آتش سوزی و تهدیدهای اجتماعی از جمله مواردی است که بر اساس اعلام نظر کارشناسان محیط زیست تردد خودرو به جنگل النگدره وارد می کند.

در جلسه امروز از تلاش های رضا آدینه معاون دادستان مرکز استان گلستان و محمدرضا کنعانی مدیر کل محیط زیست استان به پاس خدمات ارزنده در پیگیری حفاظت از انفال و محیط زیست استان و پیشگیری های لازم در جهت حفظ حقوق عامه قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha