نرخ باروری در استان کرمان؛ "مثبت" ارزیابی شد

استاندار کرمان با اشاره به ضرورت ترویج ازدواج آسان در استان تصریح کرد: در زمینه نرخ باروری، استان کرمان موفق عمل کرده و نرخ باروری آن مثبت ارزیابی شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) و به نقل از استانداری کرمان؛ جلسه ستاد جمعیت استان بعد از ظهر شنبه ۲۵ فروردین با حضور استاندار کرمان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی استان، مدیر کل امور بانوان استانداری و سایر اعضا در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.
محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه گفت: در بحث فرزندآوری و جوانی جمعیت، اهمیت و ضرورت آن کاملا مشخص است؛ اما آنچه که اهمیت دارد، توجه به بحث مسکن، تبلیغات و کارهای رسانه‌ ای و خدمات‌ رسانی سایر دستگاه‌ ها است.
وی با بیان این مطلب که مصوبات هر جلسه در جلسات بعد ستاد جمعیت باید مورد ارزیابی قرار بگیرد و عملکرد دستگاه‌ ها تشریح شود، بیان داشت: وضعیت جمعیت و نرخ زاد و ولد در شهرستان‌ های استان باید مورد ارزیابی قرار بگیرد و بر اساس آسیب‌ شناسی انجام شده، تصمیمات لازم اتخاذ شود.
استاندار کرمان با اشاره به ضرورت ترویج ازدواج آسان در استان کرمان، افزود: در این زمینه همه دستگاه‌ ها و گروه‌ های مردمی باید همکاری لازم را داشته باشند، تا این امر محقق شود.
فداکار تصریح کرد: خوشبختانه در زمینه نرخ باروری استان کرمان موفق عمل کرده و نرخ باروری آن مثبت ارزیابی شده است و بر این اساس نرخ زاد و ولد استان در سال ۱۴۰۲ در مقایسه با سال ۱۴۰۱ بیش از ۲ هزار نفر بیشتر بوده است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن تاکنون چند هزار قطعه زمین در استان واگذار شده و یا در حال واگذاری است، عنوان کرد: اولویت واگذاری زمین در شهرها مربوط به طرح جوانی جمعیت است، که در کرمان نیز زمین‌ ها آماده شده است.
استاندار کرمان با تاکید بر تسریع در واگذاری قطعات زمین در طرح جوانی جمعیت، تصریح کرد: این افراد گرفتاری‌ های خاص خود را دارند و در این زمینه باید در اسرع وقت مساعدت لازم انجام شود.

گفتنی است؛ رضا حافظی مدیر کل راه و شهرسازی استان با اشاره به آماده‌ سازی زمین در ۸ شهر شمال استان، افزود: نزدیک به یک هزار و ۹۰۰ قطعه زمین در طرح جوانی در شمال استان واگذار شده است.

همچنین؛ در این جلسه از خانم دکتر میرزایی به دلیل حمایت از یک خانواده جهت به دنیا آوردن فرزندان چهارقلو، تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha