وظیقه سنگین روابط عمومی‌ ها در قبال اندیشه‌ های شهید رئیسی

در پیام تسلیت شورای هماهنگی روابط عمومی های استان کرمان آمده است: تبیین خدمات دکتر رئیسی در استان کرمان و بیان حقایق با انگیزه و تلاش مضاعف بدون بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی، همانگونه که ایشان بر آن تاکید داشتند وظیفه همه ماست و از این جهت روابط عمومی‌ ها در قبال اندیشه‌ ها و اقدامات رئیس جمهور شهید سیدابراهیم رئیسی مسئولیتی سنگین دارند.

به گزارش خبرگزاری طبنا از کرمان؛ متن پیام تسلیت شورای هماهنگی روابط عمومی‌ های استان کرمان در پی شهادت دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَعَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلًا»

«در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌ اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.» (سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳)

رئیس جمهور مردمی و محبوب ملت ایران در شب ولادت امام رضا (ع) به شهادت رسید و مزد سال‌ ها خدمت بی‌ ریا، صادقانه و عارفانه خود را از شمس الشموس دریافت کرد.

شهادت آیت‌ الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان، دکتر امیر عبداللهیان وزیر انقلابی امور خارجه، آیت‌ الله آل‌ هاشم امام جمعه تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان را به حضرت ولی‌ عصر (عج)، مقام معظم رهبری، خانواده و بازماندگان معزز، مردم شریف ایران اسلامی و مردم ولایتمدار دیار کریمان، زادگاه سردار حاج قاسم سلیمانی، تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال، علو درجات را برای این بندگان پاک و صادق خداوند حکیم مسئلت داریم.

شهادت رئیس جمهور دکتر رئیسی در روزهایی اتفاق افتاد؛ که به نام هفته ارتباطات و روابط عمومی نیز نامگذاری شده است. وظیفه تک تک روابط عمومی‌ هاست؛ تا خدمات و اقدامات رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی را به اطلاع آحاد ملت عزیز کشورمان برسانند.

بدون تردید نام و یاد دکتر رئیسی و همراهان ایشان و خدمات ارزشمند این عزیزان به ملت شریف ایران جاودانه خواهد ماند.

سیدالشهدای خدمت همواره بر ارتباط با مردم، مردمی‌ سازی دولت و اطلاع‌ رسانی هنرمندانه تاکید داشتند. اندیشه‌ های ایشان در حوزه روابط عمومی برای «امید آفرینی و روایت پیشرفت‌ ها» مسیر روشنی برای روابط عمومی‌ ها خلق کرده و مطالعه عمیق آنها بیش از پیش ضروری است.

شهید سید ابراهیم رئیسی فرمودند: «تمام تلاش مدیران روابط عمومی باید ایجاد امید در دل مردم باشد. راهبرد دشمن ایجاد یاس است و دائماً القا می‌ کنند که «نمی‌ شود» و «نمی‌ توانیم» همه تلاش باید این باشد که «نمی‌ شود» را تبدیل کنیم به اینکه ما می‌ توانیم.

امروز روشنگری و باز کردن گره‌ های ذهنی از افکار عمومی جامعه، وظیفه افراد مطلع و آگاه در نهاد روابط عمومی‌ هاست.

کار سخت روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی، هم پیشتازانه است و هم پیشگیرانه. هم دفاع است و هم تهاجم که باید با اطلاع‌ رسانی هنرمندانه، عقلانیت و عطوفت همراه باشد تا بتواند برای مردم جاذبه ایجاد کند.

روابط عمومی‌ های ما باید اولین، جامع‌ ترین، گویاترین و قانع‌ کننده‌ ترین روایت را درباره مسائل، ارائه کنند، در غیر این صورت کار برای اقناع‌ سازی افکار عمومی سخت و منفعلانه خواهد شد».

سفرهای متعدد رئیس جمهور شهید دکتر رئیسی به نقاط مختلف استان کرمان بویژه در روزهای سخت سیل و حادثه تروریستی گلزار شهدا؛ مصداق‌ هایی روشن و واقعی از همدلی، مردمی بودن، کار جهادی، ساده‌ زیستی و خدمت صادقانه به مردم در ذهن‌ ها برای همیشه جاودانه کرد.

بدون شک کرمانی‌ ها مانند همه مردم ایران قدردان خدمات رئیس جمهور شهید سید ابراهیم رئیسی هستند. او ایران را قوی، مردمی، پیشرفته و بر بلندای قله‌ های سربلندی و عزت می‌ خواست و تمام وجودش را وقف خدمت به ایران و مردم کرد.

حضور شهید دکتر رئیسی با وجود طوفان شن در تابستان در روستای کروچان از توابع زهکلوت رودبار در جنوب استان کرمان؛ تنها گوشه‌ ای از تلاش‌ های مردی بود، که مردمی بودن و امیدآفرینی را در عمل اثبات کرد.

چه حکیمانه مقام معظم رهبری در پیام تسلیت شهادت دکتر رئیسی و همراهان فرمودند: همه مدت مسئولیت این انسان بزرگوار و فداکار چه در دوران کوتاه ریاست جمهوری و چه پیش از آن، یکسره به تلاش بی‌ وقفه در خدمت به مردم و به کشور و به اسلام سپری شد.

از این جهت روابط عمومی‌ ها در قبال اندیشه‌ ها و اقدامات رئیس جمهور شهید سیدابراهیم رئیسی مسئولیتی سنگین دارند.

تبیین خدمات دکتر رئیسی در استان کرمان و بیان حقایق با انگیزه و تلاش مضاعف بدون بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی، همانگونه که ایشان بر آن تاکید داشتند وظیفه همه ماست.

این اقدام به عنوان جلوه‌ ای از جهاد تبیین، بیش از پیش امید را در دل مردم زنده خواهد کرد و ادامه راهی خواهد بود، که سیدالشهدای خدمت به آن ایمان داشت و جانش را در مسیر آن برای اعتلای ایران اسلامی فدا کرد.

شورای هماهنگی روابط عمومی‌ های استان کرمان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha