همایش تخصصی معدن و قضا در سیرجان برگزار شد

همایش تخصصی معدن و قضا با حضور مسئولان اجرایی، قضایی و فعالان اقتصادی استان کرمان در مجموعه گل گهر سیرجان برگزار و با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه معدن و قضا منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری طبنا از کرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی عصر امروز، ۹ خرداد ماه در نشست مشترک مدیران ارشد دستگاه قضایی استان کرمان و مدیران شرکت گل گهر سیرجان ضمن گرامیداشت یاد رئیس جمهور شهید، اظهار کرد: حدود ۱۵ سال بنده از نزدیک با این عالم بزرگ و مجاهد فی سبیل الله برخورد و آشنایی داشتم، از راه، رفتار و منش ایشان درس گرفتم، شهید رئیسی یک اسوه و الگوی بزرگ برای تمام قضات بود.

وی افزود: قطعا این شهید بزرگ از شهدایی است؛ که بیشتر ابعاد وجودی زندگی ایشان برای مردم آشکار خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان ادامه داد: بخشی از ویژگی‌ های مثبت شهید جمهور مانند مردمی بودن، ولایی بودن و خستگی ناپذیر بودن به مردم اثبات شده اما ویژگی‌ که کمتر به آن پرداخته شده این بود، که ایشان در هر شرایطی به آینده امیدوار بود و تنها چیزی که در ایشان دیده نمی‌ شد، یأس بود.

حجت الاسلام حمیدی بیان داشت: در بدترین شرایط هیچگاه در گفتار، رفتار و منش شهید جمهور ناامیدی ندیدیم و ایشان با استفاده از تمام ظرفیت‌ ها سعی داشت به جامعه امید تزریق کند، در سخت‌ ترین شرایط اداره قوه مجریه را بر عهده گرفت و اعتقاد داشت هیچ بن‌ بستی در کشور وجود ندارد.

وی عنوان کرد: باید دستگاه قضایی و اجرایی و مسئولان معادن به شرایط امیدوار باشند، قوی‌ ترین ملت‌ ها با یاس و ناامیدی نابود می‌ شوند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان، تصریح کرد: باید به شهید عزیز آیت الله ریئسی تاسی کنیم و به داشته‌ ها و ظرفیت‌ ها امیدوار باشیم. جزیره‌ ای فکر و عمل نکنیم، همه ظرفیت‌ ها را پای کار بیاوریم، آن وقت معجزه امیدواری را خواهیم داد.

حجت الاسلام حمیدی تاکید کرد: بایستی از همه ظرفیت‌ های قوه قضائیه در جهت امیدآفرینی در جامعه استفاده کنیم و این مقوله در بدنه دستگاه عدلیه نهادینه شود.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد امیدآفرینی توجه به مسائل اقتصادی، معیشتی است و دشمن از این ابزار استفاده می‌ کند که لازم است؛ این ابزار از دشمن گرفته و به معیشت مردم و رشد واحدهای تولیدی توجه بیشتری شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: امروز تحریم کشور توسط دشمنان تهدید اول نیست، بلکه خودتحریمی معضل و تهدیدی برای کشور است.

حجت الاسلام حمیدی به نقش برجسته قضات و دادستان‌ ها در تحقق شعار سال و حمایت از تولید اشاره و اظهار داشت: قضات باید در صدور آرا و احکام قضائی ضمن رعایت عدالت، مصلحت و شرایط اقتصادی کشور را ببینند و نباید رایی در دستگاه قضائی صادر شود، که جلوی تولید یک بنگاه اقتصادی گرفته شود.

همایش تخصصی معدن و قضا در سیرجان برگزار شد

استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی و صنعتی برای کاهش آسیب های اجتماعی

معاون قضایی اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، نیز در حاشیه این همایش گفت: دستگاه قضایی برای اجرای ماموریت‌ های سند تحول و تعالی دستگاه قضا، دستورالعمل‌ های حمایت قضایی از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال و همچنین ستاد اقتصاد مقاومتی به دنبال به هم افزایی قضایی و اقتصادی است.

سید مهدی قویدل، تاکید کرد: با توجه به نقش دادگستری استان کرمان و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم از طریق حضور در جلسات شورای گفتگو، کارگروه‌ های رفع موانع تولید در سیاستگذاری اقتصادی مشارکت داشته و با پیگیری‌های سیاست‌ های ستاد اقتصاد مقاومتی حمایت‌ های قضایی بی شماری داشته است.

وی بیان کرد: ما به دنبال شناسایی موانع، رفع چالش‌ ها و مشکلات در زمینه سرمایه گذاری، اشتغال و تولید در ابعاد مختلف هستیم و رویکرد حمایت قضایی از سرمایه گذاری و تسهیل آن در راس امور دادگستری استان کرمان است.

معاون قضایی اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان افزود: هدف از برگزاری این همایش، افزایش همکاری و تعامل دوسویه و استفاده از ظرفیت‌ های واحدهای صنعتی و معدنی برای کنترل و کاهش آسیب‌ های اجتماعی است.

قویدل گفت: ارتقا و تقویت مسئولیت اجتماعی، بهبود عملکردها و فرآیندها در ابن زمینه مورد تاکید است و امیدواریم این نشست پیوند علمی و عملی این مهم را تسهیل کند.

وی ابراز داشت: مهم ترین دستاورد این نشست، انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک برای کاهش آسیب‌ های اجتماعی و ارتقای مسئولیت اجتماعی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اظهار امیدواری کرد: ماموریت‌ های دستگاه قضا مطابق سند تحول از بستر این تفاهم نامه پیش رود و برنامه‌ های اجتماعی، آموزشی، حمایتی و اقتصادی به صورت هدفمند محقق شود.

قویدل همچنین تاکید کرد: حفظ و تقویت سرمایه‌ های اجتماعی موجود و اقدام برای توانمند سازی اجتماعی از افق‌ های همکاری پیش روست که با تعامل دوسویه قطعا محقق خواهد شد.

همایش تخصصی معدن و قضا در سیرجان برگزار شد

خط قرمز دستگاه قضایی؛ مبارزه با رانت خوری، ویژه خواری و فساد است

رئیس دادگستری شهرستان سیرجان نیز در این همایش، گفت: خط قرمز دستگاه قضائی رانت خوری، ویژه خواری و فساد است، که عدلیه قطعا با فساد مبارزه جدی خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمود محمدی، افزود: دستگاه قضایی به اقتصاد کشور اهمیت می دهد و طوری عمل می کند تا ساعتی خط تولید متوقف نشود .

رئیس دادگستری شهرستان سیرجان بیان داشت: رئیس معزز قوه قضائیه بر رفع موانع اقتصادی تاکید فراوانی دارند و شورای قضائی استان در صدر آن رئیس کل دادگستری کرمان در رفع موانع تولید کمک می کنند و رفع مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت های سیستم قضائی استان است.

حجت الاسلام محمدی بیان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ابزار دشمنی دشمنان روی ۳ محور تبلیغات و ایران هراسی، نفوذ و رخنه ها و تحریم ها متمرکز است.

وی عنوان کرد: مقام رهبری(مدظله العالی) فرمودند: زمانی خودمان تحریم را از آن چه بود بزرگ تر دانستیم، این اشتباه بود و ما باید با اقداماتی مانند رفع موانع تولیدی و اقتصادی و سرمایه گذاری بر تحریم ها غلبه کنیم.

این مقام قضائی با بیان اینکه شعار ولایت مداری لازم است، ولی کافی نیست، افزود: بایستی برای رفع دغدغه‌های اقتصادی همت بیشتری شود.

حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: امروزه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رفع مشکلات اقتصادی، تقویت رفاه و معیشت مردم است.

وی ادامه داد: رئیس معزز قوه قضائیه بر رفع موانع اقتصادی تاکید فراوانی دارند و شورای قضایی استان در صدر آن رئیس کل دادگستری کرمان برای رفع موانع تولید کمک می کنند، امروز رفع مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت های سیستم قضائی استان است.

رئیس دادگستری سیرجان اذعان داشت: هر چه برای رفع موانع تولید کوشش شود، از حجم پرونده ها به دادگستری کاسته خواهد شد.

حجت الاسلام محمدی خاطرنشان ساخت: جای قدردانی از مجتمع گل گهر سیرجان است؛ که اقدامات ارزنده ای انجام داده است، اما توقع بیشتری می رود، که این منطقه اقتصادی به وضعیت اقتصادی استان و حتی کشور سر و سامان بدهد.

همایش تخصصی معدن و قضا در سیرجان برگزار شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha