کد خبر: 518-نفر-در-آب-غرق-شدند
۱۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۰
به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری آمار تلفات غرق شدگی در کشور 13.5 درصد کاهش یافت. این آمار از 599 فوتی در پنج ماهه سال گذشته به 518 کشته در پنج ماهه اول امسال رسید.

در این مدت از کل تلفات غرق شدگی 447 نفر مرد و 71 نفر زن بودند، این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق شدگی در پنج ماهه سال گذشته 504 و تعداد زنان 95 نفر بوده است.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های خوزستان با 65، گیلان با 52 و مازندران با 50 فوتی بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته‌اند.

همچنین در پنج ماهه امسال، بیشترین تلفات با 151 فوتی در مرداد و کمترین آن با 53 فوتی در فروردین ماه ثبت شده است. ضمن آنکه آمار تلفات غرق شدگی در مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته تغییر چندانی نداشته و با رشد 0.7 درصدی مواجه بوده است.

رودخانه‌ها دارای بیشترین آمار غرق شدگی در پنج ماهه امسال 

مطابق روال معمول در پنج ماهه امسال نیز رودخانه‌ها بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته است. در این مدت 141 نفر در رودخانه‌ها جان خود را از دست داده‌اند در حالی که آمار تلفات غرق شدگی در دریا برابر با 102 نفر(11 نفر در محدوده مجاز و 91 نفر در محدوده خارج از طرح) جان باخته‌اند.

پس از رودخانه و دریا، دریاچه مصنوعی و سد با 69، استخر کشاورزی با 56، کانال با 45، استخر شنا با 31، چاه با 16، حوض و حوضچه با پنج، و دریاچه طبیعی با چهار فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات غرق شدگی پنج ماهه امسال را داشته است. بر اساس این آمار 29 نفر نیز در سایر مکان‌های آبی جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha