کد خبر: 90-درصد-کمردردها-با-روش‌های-غیرجراحی-قا
۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۹:۳۷

عضو هیأت مدیره انجمن درد ایران، یکی از دردهای شایع را کمر دردمزمن اعلام کرد که شایع ترین علت آن ناشی از آرتروز و دیسک ستون فقرات می‌باشد.

دکتر فریده محمدطاهری در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت بیان داشت: به طور معمول کمر درد مزمن منجر به این می‌شود که بیمار زمان زیادی قادر به حضور در محل کار نباشد. بنابراین این امر یک معضل جدی در جامعه به شمار می‌رود.

وی تأکید کرد: به طور کلی شایع‌ترین علل کمر درد آتروز و دردهای ناشی از دیسک‌های ستون فقرات است که در حال حاضر با پیشرفت‌های انجام شده در زمینه‌های علمی حدود 90 درصد و یا حتی بیشتر این دردها قابل درمان با روش‌های به غیر از جراحی است.

متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ درد اظهار داشت: در گذشته بیمار مبتلا به دیسک کمر مجبور به انجام عمل جراحی بود، اما امروزه خوشبختانه با توجه به روش‌های غیر تهاجمی یا کمتر تهاجمی بیمار می‌تواند بدون جراحی تا 90 درصد همان نتیجه را بگیرد.

محمدطاهری تصریح کرد: روش‌های غیر تهاجمی در بیماران مبتلا به دیسک کمر مزایایی نظیرع دم نیاز به بیهوشی دارد و خدمات به صورت سرپایی بدون نیاز به بستری در بیمارستان قابل انجام است.

 

جراحی دیسک کمر در چه مواردی انجام می شود؟
عضو انجمن بین المللی مطالعات درد آمریکا همچنین اضافه کرد: امروزه جراحی دیسک کمر به مواردی محدود می‌شود که بیمار یا نقص نورولوژیک پیدا کرده یعنی دچار بی اختیاری مدفوع و ادرار و یا دچار فلج اندام شده، قدم اول جراحی است و یا در مواردی که بیماری به درمان های غیرتهاجمی پاسخ نداده باشد تنها راه جراحی است.

 

کد خبرنگار: 410100

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha