کد خبر: آغاز-مرحله-سوم-آزمایشات-سومین-واکسن-رو
۲۸ آبان ۱۳۹۹، ۱۸:۲۴

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، مرکز چوماکوف اعلام نمود که مرحله سوم آزمایشات سومین واکسن روسی علیه کرونا در ماه فوریه اغاز می شود.

پیش از این مرکز علمی فدرال تحقیق و توسعه چوماکوف، آکادمی علوم روسیه آزمایشات بالینی واکسن کرونا را در نووسیبیرسک آغاز کرده است. توسعه دهندگان قصد دارند مرحله اول و دوم آزمایش را در ماه نوامبر به پایان برسانند. در صورت موفقیت، متخصصان به مرحله سوم می روند.

در 25 سپتامبر، مرکز چوماکوف از سوی وزارت بهداشت مجوز آزمایشات بالینی برای تولید واکسن را دریافت کرد. واکسن دیگری نیز برای کووید-19 در روسیه توسط مرکز تحقیقات دولتی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "وکتور" در حال ساخت است.

گفتنی است، ستاد عملیاتی مقابله با کرونا در روسیه امروز (چهارشنبه) از شناسایی 20985 بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در این کشور خبر داد. ستاد عملیاتی مقابله با شیوع کرونا اعلام کرد، طی 24 ساعت اخیر 20 هزار و 985 مورد جدید ابتلا به کرونا در 85 منطقه روسیه به ثبت رسیده است و در مجموع تاکنون یک میلیون و 991 هزار و 998 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند. این ستاد همچنین گزارش داد، که طی شبانه روز گذشته 456 مورد فوت ناشی از این بیماری به ثبت رسیده و مجموعا 34 هزار و 387 نفر تاکنون بر اثر این بیماری جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha