استاد جراحی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد درخصوص آموزش پزشکی در کشور گفت:رقابت دانشجویان پزشکی در شرایط تقریبا مساوی نیست و ارتقای دانشجو به رشته های تخصصی بر اساس ازدواج دانشجویی اشتباه محض است.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پرستاری  سید مصطفی شیر یزدی استاد جراحی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد  با اشاره به این که در یک جامعه سالم پیشرفت های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی صورت می گیرد ، بیان کرد : آموزش پزشکی در حقیقت تقابل و تعامل بین استاد ، دانشجو ،  دانشگاه و مدیریت دانشگاه است.

وی درخصوص نحوه مدیریت دانشگاه برای آموزش هر چه بهتر به دانشجویان گفت : مدیریت دانشگاه با تدبیر و سیاست رو به رشد علی رغم تعویض مدیران و یا تغییر سیاست های کلان جایگاه خود را حفظ نموده و باعث افزایش این هدف و انگیزه می شود.

وی همچنین نقاط ضعفی را برای آموزش پزشکی کشور برشمرد و اذعان داشت :پذیرش دانشجو برای ورود به دانشگاه در یک سطح تقریبا مساوی صورت نمی گیرد و ارتقای دانشجویان به رده های بالاتر علی رغم امتحانات مکرر در یک شرایط تقریبا مساوی نیست.

شیر یزدی افزود : رقابت دانشجویان در شرایط تقریبا مساوی نیست و ارتقای دانشجو به رشته های تخصصی بر اساس امتیاز ازدواج دانشجویی اشتباه محض است.

وی با اشاره به این که آموزش پزشکی در سه دانشگاه سراسری ، آزاد ، بین المللی هرکدام با سطح توانایی و امکانات آموزشی و فردی متفاوت انجام می شود اظهار داشت : این در حالی است که خروجی هر سه آنها با یک کلمه دکتر به اسم افراد اضافه گردیده در حالی که سطح آموزش  هرکدام بسیار متفاوت است.

استاد جراحی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ادامه داد : هیچ بهایی به پایان نامه های دانشجویی در رده عمومی یا تخصصی داده نمی شود زیرا با بودجه ناکافی و حتی اکثرا با سرمایه حداقل دانشجو در حد چاپ یک پایان نامه  یا CD بوده و به اعتبار آمار و داده های آن نمی شود اعتماد کرد.

وی با بیان این که هدف از آموزش پزشکی تربیت نیروهای متخصص در جهت بهداشت و درمان با توجه به نیاز های  جامعه است گفت :سلامت یک جامعه که شامل رفاه جسمی ، روحی و اجتماعی می شود در گرو این آموزش پزشکی است.

شیز یزدی در پایان یاد آور شد :آموزش پزشکی صحیح در یک جامعه با سیاست های ثابت و روبه رشد همراه با انتخاب مدیران دانشگاهی توانمند می تواند با فراهم کردن بستر مناسب برای استاد و دانشجو و امکان امید به آینده ای درخشان امکانپذیرباشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha