کد خبر: افتتاح-پروژه‌های-مخابراتی-استان-اصفه
۹ اسفند ۱۳۹۹، ۱۲:۱۰
افتتاح پروژه‌های مخابراتی استان اصفهان با اعتباری بالغ بر 3هزار و 400 میلیارد ریال

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،رئیس دفتر رئیس جمهور در آیین افتتاح طرح‌های مخابراتی، خدمات روستایی و خدمت به مناطق محروم کشور را از اولویت‌های دولت دوازدهم دانست و گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی از افتخارات دولت تدبیر و امید است.

محمود واعظی افزود: در دوره شیوع ویروس کرونا به وضوح مشخص شد که توسعه ارتباطات و زیرساخت‌های مخابراتی چه کار مهم و ارزشمندی بوده است. فراهم شدن بستر دیجیتال برای مشاغل و کسب و کارها اقدام مهمی بود که در این دولت انجام شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: وقتی امروز یک روستایی صنایع دستی و محصولات و تولیدات خود را با استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی و فضای مجازی به مشتریان خود عرضه می‌کند، نشان دهنده اهمیت و ارزش این اقدام است.

واعظی با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم که آسیب در فضای مجازی به حداقل برسد، گفت: نمی‌توانیم از ظرفیت‌های بالای فضای مجازی در توسعه کسب و کارها و مشاغل دیجیتال غافل شویم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: خدمتگزاری به مردم به ویژه روستاها و مناطق محروم افتخار ماست.

بهره برداری از 1050 پروژه مخابرات در استان اصفهان

اسماعیل قربانی در حاشیه آیین افتتاح پروژه‌های مخابرات استان با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: توسعه شبکه همراه اول در استان، توسعه پورت‌های پرسرعت (FTTH,ADSL,VDSL,G)، توسعه زیرساخت شبکه‌های انتقال و دیتا و توسعه ارتباطات روستایی و توسعه تلفن ثابت استان از جمله اقدامات صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به منظور توسعه ارتباطات روستایی و عدالت اجتماعی در دسترسی به خدمات مخابراتی با افتتاح سایت تلفن همراه پادنا محور زمان کهریز به خسروشیرین تعداد سایت‌هایی استان اصفهان از مرز ۱۶۰۰ سایت گذشت.

مدیر منطقه مخابرات استان اصفهان تصریح کرد: همچنین به منظور توسعه ارتباطات روستایی و عدالت اجتماعی در دسترسی به خدمات مخابراتی بهره برداری از سایت BTS روستای دره بادام فریدونشهر با اجرای ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری در منطقه پشتکوه دوم فریدونشهر افتتاح شده است.

وی اضافه کرد: دسترسی به خدمات مخابراتی واگذاری تلفن ثابت و باند پهن بر بستر FTTH در مسکن مهر شهر خور و دسترسی به خدمات مخابراتی افزایش ظرفیت پهنای باند ارتباطی در روستای مالواجرد از توابع اصفهان و ۲۶۰ نقطه دیگر از دیگر طرح‌های افتتاحی با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری بود.

قربانی گفت: با توجه به حساسیت و جایگاه ارتباطات در شرایط حاضر حاکم بر جامعه و وابستگی مردم به مخابرات بیشتر می‌شود و ما تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های مخابرات نیاز ضروری مردم را با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha