کد خبر: افرادی-که-کرونا-را-باور-ندارند-باید-وضع
۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۳

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مبارزه با کرونا گفت: باید با کمک به کنترل روند شیوع کرونا، تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان استان بوشهر را نتیجه‌بخش کنیم.

وی با اشاره به‌ضرورت اهمیت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی سطوح جامعه افزود: آنچه راجع به کنترل کرونا برای همه دنیا مسجل شده است رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

استاندار بوشهر بابیان ضرورت کاهش موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر عنوان داشت: کاهش تعداد بیماران بستری و مرگ در استان بوشهر تنها با رعایت نکات بهداشتی امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی نیازمند ابزار مناسبی هستیم که بهترین ابزار برای مقابله با شیوع کرونا نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد با متخلفان است.

گراوند با ابراز قدردانی از تلاش هفت‌ماهه حوزه سلامت استان بوشهر در مبارزه با کرونا عنوان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بازگشایی برخی از اماکن و اصناف دستورالعمل‌هایی را تدوین کرده است که بدون در نظر گرفتن این دستورالعمل‌ها امکان فعالیت برای آنان وجود ندارد.

استاندار بوشهر ادامه داد: امکان به بازگشت به شرایط محدودیت در اماکنی که سلامت مردم در آن تهدید می‌شود وجود دارد.

وضعیت هشدار با عدم کاهش موارد بستری

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر نیز گفت: آمار موارد روزانه بستری نشان از وضعیت هشدار دارد که اگر جدی گرفته نشود موارد فوتی نیز افزایش پیدا می‌کند.

دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد مبارزه با کرونا گفت: بر اساس آمارهای علمی به‌دست‌آمده رابطه مستقیمی میان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش موارد بستری وجود دارد.

وی ادامه داد: هر زمان که رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شرکت در تجمعات، مراسم‌ها و سفرها جدی گرفته نشده آمار موارد بستری کرونا در بیمارستان‌های استان افزایش‌یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه آموزش نقش اساسی در پیشگیری از ابتلا به دانش آموزان مدارس دارد خاطرنشان کرد: برای اینکه از شیوع کرونا میان دانش آموزان جلوگیری کنیم در گام اول باید آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به شکل جدی دنبال کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha