رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از٤ مرداد تا ساعت 7 و 30 دقیقه امروز(9 مرداد) گفت: 985 تن از هموطنان در 16 شهرستان 6 استان سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، خراسان رضوی، گلستان و خراسان جنوبی از خدمات امدادی لازم بهره بردند.

به گزارش خبرگزاری سلامت  دکتر ناصر چرخساز با اشاره به اینکه در 6 روز گذشته شهرستان‌های ایرانشهر، سیب و سوران، مهرستان، داراب، شیراز، نی ریز، فسا، جیرفت، ارزوئیه، ساردوئیه، بافت، زرند، گرگان، مینودشت، نیشابور و خوسف درگیر سیل و آبگرفتگی بوده است، افزود: بر این اساس 292 تن از متاثران از سیل و آبگرفتگی در 16 شهرستان با برپایی 63 دستگاه چادر از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

وی با اشاره به نجات و انتقال 9 تن از هموطنان به مناطق امن و ارائه خدمات درمان سرپایی به 5 تن، عنوان کرد: در این زمینه تخلیه آب از١5واحد مسکونی انجام و 224 تخته پتو، 134 تخته موکت، 470 قوطی انواع کنسرو میان متاثران توزیع شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به به‌کارگیری 43 تیم عملیاتی شامل 173 امدادگر و نجاتگر، گفت: امدادرسانی‌ها در سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha