کد خبر: امدادرسانی-هلال‌احمر-به-بیش-از-30هزار-ن
۲۲ آذر ۱۳۹۹، ۹:۳۲

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی‌پور با اشاره به عملیات امدادرسانی از اول تا 21 آذرماه گفت: در این مدت، 28 استان کشور (همه استان ها به جز خراسان رضوی، خراسان شمالی و البرز) متاثر از حوادث جوی بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در آذر ماه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما، سازمان امداد و نجات در استان های مربوطه وضعیت  آماده باش اعلام کرد، که منجر به امدادرسانی 495 تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنانمان شد.

وی ادامه داد: در این مدت به هم‌وطنان در 289 شهر و روستا و مناطق عشایرنشین و 53محور کوهستانی امدادرسانی شده و سی هزارو 724 نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند و 9 نفر از عزیزان را در این حوادث از دست دادیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش 495 تیم عملیاتی متشکل از 2062 امدادگر و نجاتگر هلال احمر، 1723 نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و 308 واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی پور از رهاسازی خودرو ها از گل و لای و برف سخن گفت و ادامه داد: در مجموع 393 خودرو از گل و لای و برف رها سازی شد و همچنین 33 نفر به مناطق امن منتقل شدند.

ولی‌پور در پایان گفت: در آذر ماه سال جاری، 372دستگاه چادر، 8558 تخته پتو، 3991 تخته موکت، شانزده هزارو 551 کیلوگرم نایلون، 6104 کیلوگرم قندوشکر، 2598 بسته غذایی و پانزده هزار و 203 بطری آب معدنی وبین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع شده و عملیات امدادرسانی در 4 استان بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha