کد خبر: بازدید-سرزده-رییس-دانشگاه-علوم-پزشکی-گ
۲۱ فروردین ۱۴۰۰، ۱۴:۵۵

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی، در پی آغاز موج چهارم شیوع  بیماری کووید19 در کشور و افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان گیلان و ضرورت آماده باش تمامی بیمارستانهای گیلان برای ارائه خدمات درمانی، دکتر ارسلان سالاری-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، شامگاه پنجشنبه(۱۹ فروردین )  و روز   جمعه( ۲۰ فروردین ماه)؛ ضمن بازدید از بیمارستانهای شهیدبهشتی بندرانزلی، شهدای رضوانشهر، شهید بهشتی آستارا ، شهید نورانی تالش و رسالت ماسال، با حضور در بخش های مختلف  این مراکز درمانی، روند ارایه خدمات درمانی و وضعیت رسیدگی بیماران به ویژه بیماران کووید19 را مورد بررسی قرار داد.

دکتر سالاری در این بازدیدها،  ضمن گفتگو با کادر درمانی و پرستاری، از مجاهدت های کادر بهداشت و درمان به ویژه در ایام بحران کرونا تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر لزوم فراهم کردن ملزومات حفاظت فردی به میزان لازم و  بیش از نیاز کادر درمان در این مراکز تاکید کرد.

بازدید از مرکز ویژه خدمات بیماری های حاد تنفسی آستارا و مراکز خدمات جامع سلامت  شهری و روستایی لیسار و حویق تالش از دیگر برنامه های حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستانهای غرب گیلان بود.

دکتر سالاری در حاشیه این بازدیدها ، با توجه به وضعیت قرمز در اکثر شهرهای استان و  محدودیت ظرفیت تخت های بیمارستانی و نیروهای کادر درمانی و پرستاری، از شهروندان گیلانی خواست  با رعایت پروتکل های بهداشتی،  جلوگیری از ترددهای غیرضروری و شرکت نکردن در تجمعات و دورهمی ها، کادر بهداشت و درمان استان را یاری کنند.

گفتنی است؛ در بازدید از بیمارستانهای شهید نورانی تالش،شهدای رضوانشهر و رسالت ماسال، دکتر حسن محمدیاری - نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha