کد خبر: بهره-برداری-از-مجتمع-درمانی-رفاهی-هلال
۲۰ شهریور ۱۳۹۵، ۸:۴۳

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در عتبات عالیات، ابراز امیدواری کرد که مجتمع درمانی - رفاهی هلال احمر در کربلا تا یکسال و نیم آینده قابل بهره برداری شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر سید حمید کمالی با اعلام ای نکه مقرر شده است تا درمانگاه ولایت هلال احمر ایران در نجف اشرف نیز تبدیل به بیمارستان شود، گفت: پس از اخذ مجوز، محل درمانگاه ولایت را پس از اربعین امسال تخریب کرده و برای ساخت و راه اندازی بیمارستان اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به افزایش آمار مراجعات به درمانگاه های هلال احمر ایران در عتبات با توجه به نزدیک شدن به عرفه، گفت: بر این اساس از ١٧ روز گذشته، مجموع مراجعات به درمانگاه هلال احمر ایران، ٨ هزار و ٣٠٢ نفر بوده که این میزان بیشتر از مجموع مراجعات ماه گذشته بوده است. 

کمالی با اشاره به این که مجموع بیماران اعزامی به بیمارستان ها از ابتدا تا ١٧ شهریور، ٤٤ نفر بوده است، اظهار کرد: در مجموع ماه گذشته، ٧ هزار و ٢٣١ زائر به درمانگاه های هلال احمر ایران مراجعه کرده اند که ١٨ تن از آنها به بیمارستان های عراق اعزام و پنج تن بستری شده اند.

وی با اشاره به مراجعه ٧ هزار و ٢٣١ زائر به درمانگاه های هلال احمر ایران در عتبات عالیات، گفت: بر این اساس ٣ هزار و ٥ زائر در درمانگاه نجف، ٢ هزار و ٨٦٠ زائر در درمانگاه کربلا، ٧٣٨ زائر در درمانگاه کاظمین و ٥٥٠ زائر در درمانگاه سید محمد ویزیت شده اند.

نماینده مرکز پزشکی هلال احمر در عتبات عالیات با اشاره به اعزام ١٨ و بستری پنج تن از زائران مراجعه کننده به درمانگاه های هلال احمر در یک ماه گذشته افزود: به علاوه ٤٠ مورد ماموریت آمبولانس در این مدت انجام شده و ١٣٢ مورد پذیرش آزمایشگاه و ٤٢٧ مورد انجام آزمایش در یکماه گذشته داشته ایم. 

وی با اعلام انجام ٦٤ مورد بازدید بهداشتی از هتل ها در نجف و ٨٤ مورد در کربلا، عنوان کرد: هم اکنون در درمانگاه های هلال احمر شاهد تغییرات مهمی هستیم که از مهمترین آنها، تامین رفاه و آسایش بیماران در هنگام معالجه و دریافت خدمات درمانی است.

کمالی با اشاره به این که در حال حاضر سیستم تحویل دارو به بیماران به صورت سیستماتیک در داروخانه انجام می شود، عنوان کرد: به علاوه ثبت قبوض بیماران در پذیرش درمانگاه به صورت دقیق انجام شده و بیماران تحت پوشش بیمه با دریافت یک برگ از قبوض درمانی خود، دیگر مشکلی در دریافت هزینه درمان خود از بیمه نخواهند داشت.

وی با اشاره به ای نکه هم اکنون در مراکز درمانی هلال احمر در عتبات ثبت الکترونیکی مشخصات بیماران به صورت کامل انجام می شود، گفت: بر این اساس با ثبت تعداد و نوع مراجعه بیماران اطلاعات دقیق تری از نوع داروهای مصرفی خواهیم داشت و از این طریق نیازهای آینده بر اساس اطلاعاتی جامع ثبت خواهد شد.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اعلام توسعه وافزایش استاندارد اتاق CPR مرکز درمانی هلال احمر در کربلا افزود: در این زمینه همه تلاش خود را به کار بسته ایم تا تجهیزات موجود تا حد ممکن ارتقا یافته و هر چه بیشتر به استانداردها نزدیک شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha