کد خبر: به-استانداردهای-بین-المللی-نزدیک-شده-ا
۲۵ آبان ۱۳۹۵، ۹:۳۸

معاون وزیر بهداشت با اشاره به نوسازی تخت های درمانی در راستای اجرای طرح تحول سلامت تصریح کرد: در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین المللی نزدیک شده ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می شود.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر علی ماهر معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت، در گفتگو با برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت اذعان داشت: همزمان با آغاز اجرای طرح تحول سلامت، نوسازی تخت های بستری در دستور کار قرار گرفت.

ماهر گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه ای برای بازسازی و نوسازی تجهیزات اقامتی بیمار در مراکز درمانی و بیمارستان ها اجرایی نشد و به دلیل کمبود منابع مالی، اجرای این مهم تا پیش از طرح تحول سلامت به ندرت صورت می گرفت.

وی یادآور شد: طبق ارزیابی انجام شده از 86 هزار نخت در بخش دولتی، حدود 33 درصد باید تعویض و یا تعمیر میشد که خوشبختانه این مهم به صورت کامل انجام شد و در حال حاضر، تخت درمانی فرسوده در بیمارستان های دولتی سطح کشور وجود ندارد.

این مقام مسؤل خاطرنشان کرد: برآورد ما نوسازی حدود 40 هزار تخت در سراسر کشور بود که 25 هزار تخت بزرگسال، 5 هزار تخت کودک و تعداد قابل توجهی تخت نوزارد خریداری و توزیع شد.

به گفته ماهر، نوسازی و بازسازی تخت های درمانی بنا به نیاز و در تمام استان های کشور انجام شده که بر این اساس، اجرای طرح در 576 بیمارستان در 374 شهر عملیاتی شد.

معاون فنی و امور درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بنابراین، در زمینه تکریم بیمار به استانداردهای بین المللی نزدیک شده ایم و شأن بیمار تا حد قابل قبولی در فضای اقامتی رعایت می شود و در صدد گسترش این مهم به خارج از فضای اقامتی بیماران هستیم.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha