کد خبر: بیمارستان‌ها-فاقد-شرایط-لازم-برای-ترب
۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۳۳

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که همه بیمارستان‌ها فاقد شرایط لازم برای تربیت پرستار هستند، گفت: از میان ۱۰۰۰ بیمارستان ۹۹۹ بیمارستان فاقد ظرفیت مناسب برای تربیت پرستار هستند.

به گزارش خبرگزاري سلامت علیرضا گچ‌کوبان  اظهار کرد: هم‌اکنون که دانشجویان پرستاری بخش از آموزششان را در دانشکده‌های پرستاری می‌بینند در بیمارستان‌های آموزشی فاقد کمترین امکانات اعم از رخت‌کن، سالن برای ارائه کنفرانس‌های علمی، کتابخانه(فضای فیزیکی) هستند.

وی ادامه داد: با این وضعیت کدام بیمارستان شرایط تربیت دانشجوی پرستاری را دارد؟ هم‌اکنون جز بیمارستان‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی درجه یک در بقیه دانشگاه‌ها(درجه دو و سه) از کارشناسان پرستاری به‌عنوان مربی در بالین استفاده می‌شود.

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان این‌که در نهایت این اقدامات به افت کیفی آموزش پرستاری منجر می‌شود، افزود: هم‌اکنون در شهر بستان در استان خوزستان پرستار تربیت می‌کنند این در حالی است که این منطقه فاقد بیمارستان برای آموزش بالینی پرستار است.

گچ‌کوبان این قبیل طرح‌ها را طرح‌های یک شبه برای جبران کمبود پرستار در مراکز درمانی دانست و گفت: هم‌اکنون ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشکده‌ها دست‌کم دو برابر شده است به‌عنوان مثال ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشکده پرستاری اهواز از ۵۰ به ۱۲۰ نفر افزایش یافته است(بیش از ۲ برابر).

وی یادآور شد: باید اجازه داد تا این دانشجویان پرستاری پذیرش شده وارد بازار کار شوند سپس نسبت به جبران کمبود نیروی انسانی اقدام کرد.

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بیمارستان احداث می‌کنند بدون ردیف استخدامی و نیروهای شرکتی به کار گرفته می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha