کد خبر: تاکید-استاندار-تهران-بر-رعایت-محدودیت
۱۵ تیر ۱۴۰۰، ۱۳:۳۴
تاکید استاندار تهران بر رعایت محدودیت‌های کرونایی در شرایط قرمز
به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی و اصناف مکلف هستند که مصوبه ستاد ملی را در وضعیت قرمز کرونایی در استان تهران اجرا کنند.
وی افزود: هر دستگاه اجرایی که مصوبه ۷۰ درصدی دورکاری کارکنان را رعایت نکند، نقض قانون کرده چراکه سلامت مردم و کارمندان در اولویت است.
استاندار تهران عنوان کرد: رستوران ها محل شیوع بیماری هستند و در زمانی که شاهد شیوع ویروس جهش یافته هندی دلتا هستیم؛ فعالیت این مراکز باید متوقف شود و هر تجمع بالای ۱۵ نفر در استان صورت بگیرد غیر قانونی است و به شدت برخورد می کنیم.
محسنی بندپی سپس گفت: هیچ عقل و منطقی قبول نمی کند که مدیریت کرونا در استان ضعیف است چرا که آمارهای رعایت پروتکل های بهداشتی تهران چیز دیگری می گوید.
استاندار تهران با بیان این که مراکز تجمیعی تزریق واکسن از ۷۷ مرکز به ۷۹ مرکز در استان تهران افزایش پیدا کرده است، افزود: تامین برق بیمارستان ها و مراکز درمانی و مراکز تزریق واکسن در شرایط کنونی حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: مراکز تجمیعی تزریق واکسن از ۷۷ مرکز به ۷۹ مرکز در استان تهران افزایش پیدا کرده و باید سهمیه استان تهران نیز متناسب با جمعیت این استان افزایش پیدا کند.
استاندار تهران در مورد اطلاع شهروندان از وضعیت تخت های خالی تاکید کرد: شهروندان تهرانی حتما با تماس با سامانه ۶۰۷۰ از راهنمایی های کارشناسان این حوزه بهره بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha