مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن از تخصیص سالیانه ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات برای نوسازی واحدهای روستایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت  «حمیدرضا سهرابی» مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از چهار هزار قرارداد با بانک های عامل برای دریافت تسهیلات نوسازی و بهسازی واحدهای روستایی در کشور منعقد شده است.

وی ادامه داد: به طور متوسط در هر هفته ۶۰۰ قرارداد برای نوسازی و بهسازی واحدهای روستایی با بانک های عامل برای دریافت تسهیلات منعقد می شود.

سهرابی نوسازی و بهسازی واحدهای مسکن روستایی و مقاوم شدن آنها در برابر بلایای طبیعی به خصوص زلزله را از اولویت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست.

مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در برنامه ششم توسعه، بر پرداخت سالیانه ۲۰۰ هزار تسهیلات به واحدهای مسکن روستایی تاکید شده تا توسط هفت بانک عامل دولتی و با تامین یارانه سود آن توسط دولت و با تضمین سازمان برنامه و بودجه به روستاییان پرداخت شود.

سهرابی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۵ خورشیدی پرداخت تسهیلات برای نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: امسال بیش از ۲ هزار میلیارد ریال از سوی چهار بانک مسکن، صادرات، رفاه و ملت به روستاییان تسهیلات پرداخت شده است.

این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به میزان سقف تسهیلات نوسازی و بهسازی واحدهای روستایی اشاره کرد و به ایرنا گفت: در گذشته سقف این تسهیلات ۱۵۰ میلیارد ریال بود اما از سال گذشته سقف این تسهیلات به ۱۸۰ و ۲۰۰ میلیارد ریال افزاشی یافت و با سود پنج درصدی به روستاییان پرداخت می شود.

وی یاد آورشد: بانک مرکزی هفت بانک را برای پرداخت این تسهیلات تعیین کرده است، اما اکنون چهار بانک نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام کرده اند و بانک های ملی، سپه و تجارت تاکنون این کاررا آغاز نکرده اند.

گفتنی است، پیش از این عزیزالله مهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بیش از سه میلیون و ۲۰۰ واحد روستایی غیرمقاوم در کشور وجود دارد، اعلام کرده بود که تاکنون ۴۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی سطح کشور معادل ۲ میلیون واحد مقاوم سازی شده است.

وی با بیان اینکه ۶۴ هزار روستا در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۷ هزار روستا دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است، گفت: در مجموع پنج میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور وجود دارد و در مجموع ۲۳ میلیون نفر در این واحدها در سراسر کشور سکونت دارند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha