کد خبر: تربیت-پرستار-بیمارستانی-ضربه-به-سلامت
۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اراک گفت: تربیت پرستار بیمارستانی به نوعی ضربه به سلامت کشور است و باعث از بین رفتن شان و سلامت مردم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت محسن غنجی  گفت: با توجه به اینکه روز به روز توقعات و انتظارات مردم که به حق هم است،  بیشتر می شود و بالا می رود و به دلیل حفظ شان و سلامتی مردم اگر بخواهند در مسیر تربیت پرستار بیمارستانی وارد شوند و پرستاری را از مسیر آکادمیک خارج نمایند ضربه بزرگی به سلامت وارد می شود.

وی اظهار داشت: دانش پرستاری که قدمت یکصد ساله دارد و همچنین برای این دانش زحمات زیادی کشیده شده است و به هر شکل در جامعه ای که در حال حاضر در آن زندگی می کنیم براساس پیشرفت تکنولوژی و شناخت انواع بیماری ها، پرستاری و مراقبت نیز  روبه تخصصی شدن می رود  اگر از مسیر آکادمیک خارج شود لطمه زیادی به زحماتی که برای این رشته کشیده شده است وارد می شود .

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اراک خاطر نشان شد: از نظر حرفه ای نیز تربیت پرستار بیمارستانی دارای مشکلات بسیاری است زیرا فردی که در یک بیمارستان تربیت می شود تا پایان زمان خدمت خود باید در آن بیمارستان مشغول به فعالیت شود در غیر این صورت نمی تواند در جای دیگر مشغول به فعالیت شود.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات این طرح این است که بیمارستان ها در سراسر کشور نیز امکانات و ظرفیت تربیت پرستار را ندارد زیرا در حال حاضر دانشکده های پرستاری نیز از کمبود منابع جهت تربیت برخوردار هستند چه برسد به بیمارستان ها که از فضای مناسب هم برخوردار نیستند. ‌هر ضربه ای که به پرستاری وارد شود، به نوعی سلامت کشور را نیز با مشکل مواجه خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha