وزیر بهداشت گفت: ایران در حوزه های مختلفی از جمله در حوزه بهداشت و درمان و آموزش گروه های پزشکی با قبرس همکاری دارد و تعدادی از دانشجویان ایرانی در این کشور تحصیل می کنند اما بنا داریم در قالب تفاهم نامه های مشترک، در حوزه های آموزشی و پژوهشی، سطح روابط دو کشور را توسعه دهیم.

به گزارش خبرگزاری  سلامت  به نقل از وبدا دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته پس از امضای تفاهم نامه همکاری های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی و دارویی با همتای قبرسی خود، اظهار داشت: یکی از مهم ترین شرکت های دارویی قبرس با شریک ایرانی خود در صدد ایجاد شرکت دارویی است و در حال توسعه روابط خود با این کشور هستیم و امیدواریم که در شرایط جدید، بتوانیم در جهت ارتقای روابط دو کشور در حوزه سلامت، گام های موثری را برداریم.

وزیر بهداشت گفت: دو دانشگاه مهم دو کشور یعنی دانشگاه علوم پزشکی البرز به نمایندگی از ایران و یکی از دانشگاه های بزرگ قبرس هم تفاهم نامه ای را امضا کردند تا در جهت ارتقای روابط دو کشور در حوزه آموزش های مشترک در رشته های مختلف پزشکی تلاش کنند.

دکتر هاشمی آینده روابط ایران و قبرس را امیدوار کننده دانست و افزود: همواره روابط دو کشور بسیار خوب بوده و برای قبرس، پیشرفت های چشمگیر و ارزشمند پزشکی ایران ثابت شده و علاوه بر این ایران از نظر جغرافیایی در منطقه ای با جمعیت 400 میلیون نفر قرار دارد.

 

وزیر بهداشت با اشاره به وجود روابط فرهنگی طولانی مدت میان دو کشور، خاطرنشان کرد: قبرس برای ایران و بخش خصوصی کشور می تواند فرصت مناسبی برای ورود به بازار اروپا باشد و امیدواریم بخش خصوصی دو کشور، حداکثر استفاده را از این فرصت به وجود آمده ببرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha