کد خبر: حضور-۹-وزیر-مهمان-جلسات-کمیسیون‌های-ت
۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۲:۳۳

هفته آینده ۹ وزیر از دولت یازدهم مهمان جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس هستند همچنین فیش‌های حقوقی نامتعارف در کمیسیون اصل نود بررسی می شود.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت دستورکار جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در روزهای شنبه 26 لغایت چهارشنبه 30 تیرماه اعلام شد که به شرح زیر است:

 

بررسی فیش‌های حقوقی نامتعارف در کمیسیون اصل نود

کمیسیون اصل 90 در جلسه روز شنبه هفته آینده بعد از برگزاری نشست کارشناسی برای بررسی پیش‌نویس طرح قانونی ساماندهی حقوق و مزایای مقامات در جلسه بعدازظهر نشست مسئولان سازمان بازرسی دیوان محاسبات ، مرکز پژوهش‌ها و سازمان حسابرسی جهت بررسی فیش‌های حقوقی نامتعارف برگزار می‌کند.

تعیین اعضای کارگروهها و بحث و بررسی پیرامون اولویت‌ها و برنامه‌های کاری و معرفی دو نفر از اعضاء برای انتخاب یک نفر در صحن علنی جهت عضویت در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان و تصویب اولویت‌های کار از دیگر برنامه‌های کمیسیون اصل 90 در هفته آینده است.

همچنین این کمیسیون جلسه‌ای را برای بررسی گزارش تهیه شده درباره‌ی مسکن مهر برگزار می‌کند.

کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی نیز هفته آینده انتخاب داوطلبان عضویت در هیات مدیره خبرگزاری خانه ملت جهت معرفی به صحن و انتخاب نماینده کمیسیون در شورای اداری مجلس را در دستور کار دارد.

 

معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در کمیسیون آموزش

کمیسیون آموزش هفته آینده جلسه‌ای را با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان جهت معارفه و تبیین ماموریت‌ها و جلسه‌ای را با دو معاونت قوانین و نظارت  مجلس برای ارائه گزراش برگزار می‌کند.

انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه تقویت و توسعه نظام استاندارد از دیگر موارد  کاری این کمیسیون است.

کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنین جلسه‌ی کارگروههای آموزش و پرورش ، مهارتی، آموزش عالی، فرهنگ  و تربیت و تحقیقات و فن آوری را در هفته آینده برگزار می‌کند که جلسه کارگروه آموزش و پرورش با حضور رئیس سازمان مدارس غیر دولتی است.

بررسی ایرادات شورای نگهبان درلایحه تاسیس و اداره‌ی مدارس و مراکز غیر دولتی در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

کمیته بررسی لایحه برنامه ششم توسعه نیز شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد.

 

برگزاری نشست مشترک با مسولان سازمان تامین اجتماعی

کمیسیون اجتماعی هفته آینده با حضور جلالی رئیس مرکز پژوهش‌ها به تبیین استراتژی کمیسیون و برنامه راهبردی در دوره‌ی نهم می‌پردازد.

برگزاری نشست مشترک با مسئولان سازمان تامی اجتماعی در محل بیمارستان میلاد و بررسی لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر موارد کاری این کمیسیون است.

 

وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی هفته آینده جلسه‌ای با وزیر اقتصاد به همراه معاونان و روسای دستگاهها برای بررسی مسائل جاری کشور همچون حقوق‌های نامتعارف، تعهدات کارگروه اقدام مالی و غیره و رسیدگی به آخرین مباحث قانونی مرتبط در حوزه‌های بانکی، بیمه، بازار سرمایه، گمرک، مالیات، سرمایه گذاری خارجی، خصوصی سازی و غیره برگزار می‌کند.

بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، نیز در دستور کار کارگروه پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی قرار گرفته است.

کمیسیون اقتصادی همچنین در جلسه سه شنبه هفته آینده ایرادات شورای نگهبان در دو لایحه عضویت دولت در صندوق همبستگی اسسلامی، برای توسعه و تاسیس صندوق بیمه همگانی حودث طبیعی، و طرح اصلاح مواد ژ3- 6 و 24 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را بررسی می‌کند.

بررسی طرح یک فوریتی تنقیح قوانین مالیاتی کشور نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

 

وزرای خارجه، دفاع و کشور در کمیسیون امنیت

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده میزبان وزرای کشور و دفاع و خارجه خواهد بود و نشست مشترکی با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار می‌کند.

 

صالحی و زنگنه در کمیسیون انرژی

رئیس سازمان انرژی اتمی و معاونانش هفته آینده با حضور در این کمیسیون به ارائه گزارشی از عملکرد و برنامه‌های این سازمان می‌پردازند.

همچنین کمیسیون انرژی هفته آینده میزبان وزیر نفت و معاونانش برای ارائه برنامه‌های این وزارت‌خانه خواهد بود.

انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک طرح تقویت و نظام استاندارد واعضای کمیته‌های فرعی کمیسیون نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 

تعیین رییس و دادستان دیوان محاسبات در کمیسیون برنامه

کمیسیون برنامه هفته آینده ضمن ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح بودجه 95 بررسی صلاحیت، سوابق کاری و برنامه‌های کاندیداها و انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات را در دستور کار دارد.

 

حضور وزیر بهداشت در کمیسیون بهداشت

کمیسیون بهداشت هفته آینده ضمن انتخاب کمیسیون برای عضویت در دو کمیسیون مشترک لایحه حمایت از حقوق معلولان و طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد به بررسی ایرادات شورای نگهبان در دو طرح بازنشسته کردن کسانی که درسن بازنشستیگ بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را پرداخت می‌کند و طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات آسیب رسان به سلامت و فضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای می‌پردازد.

استماع گزارش رئیس سازمان بهزیستی کشور و رئیس کمیته امداد امام خمینی در مورد برنامه‌های آتی این دو سازمان نیز در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار گرفته است.

همچنین وزیر و معاوان وزارت بهداشت، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران برای بررسی طرح تحول سلامت و تطبیق آن با قوانین بالادستی در کمیسیون بهداشت حاضر می‌شوند.

بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح استانی – شهرستانی شدن حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس

کمیسیون شوراها هفته آینده با برگزاری انتخاباتی متقاضیان عضویت در کمیسیون صدور پروانه متقاضیان و نظارت بر فعالیت احزاب و گروهها (ماده 10 قانون احزاب) را تعیین می‌کنند.

بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد طرح استانی – شهرستانی شدن حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی به بررسی لایحه سازمان مدیریت بحران و حوادث کشور نیز در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

همچنین کمیسیون شوراها ضمن بررسی طرحی اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، گزارش عملکردی نظارتی مجلس و کمیسیون‌ شوراها و اموور داخلی کشور در دوره‌ی نهم را با حضور مظفر معاونت نظارت مجلس را مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

 

بررسی وضعیت صنعت خودرو سازی در کمیسیون صنایع

کمیسیون صنایع هفته آینده یک نفر از اعضا را برای عضویت در هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را انتخاب کرده و هیات رئیسه کارگروههای تخصصی کمیسیون‌هاتعیین می‌کند.

بررسی وضعیت صنعت خوردوسازی کشور و دور نمای آن با حضور مسئولان مربوطه و استماع گزارش معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و توسعه معادن و صنایع معدنی ایران، از عملکرد برنامه از دیگر موارد کاری کمیسیون است.

 

بررسی برنامه‌های بخش حمل و نقل هوایی در کمیسیون عمران

کمیسیون عمران نیز هفته آینده ضمن استماع گزارش رئیس کمیته امداد در مورد  اهداف و برنامه‌های کمیته امام(ره) بخصوص در حوزه‌ی تامین مسکن اقشار تحت پوشش

به بررسی عملکرد اجرای اصلاح بند ی تبصره 2 قانون بودجه سال 94 و بند ه تبصره 1 قانون بودجه سال 95 در مورد تامین و توزیع قیر رایگان و توسعه شهری و روستایی با حضور مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی با وزارت‌خانه‌های نفت ، راه و شهرسازی ، کشور ، آموزش و پرورش ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور می‌پردازد.

انتخاب کاندیداهای کمیسیون برای عضویت در دو کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد و رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق معلولان نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

همچنین کمیسیون عمران به بررسی گزارش تفضیلی اهداف و برنامه‌های بخش حمل و نقل هوایی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشور، مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و مسئولان مربوطه از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی می‌پردازد.

 

روسای سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما در کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی هفته آینده جلسات جداگانه‌ای را با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مجامع وابسته و رئیس سازمان صدا و سیما برای بحث و تبادل نظر پیرامون اهداف و برنامه‌های آتی سازمان برگزار می‌کند.

بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد لایحه الحاق یک تبصره به قانون اصلاح ماده 12 قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان و طرح حمایت از مدیریت ، احداث و تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است. همچنین این کمیسیون قرار است ضمن بررسی اولویت‌های کاری کمیته‌ها اعضای هیات رئیسه کمیته‌های تخصصی را مشخص کند.

حضور وزیر دادگستری در کمیسیون حقوقی

کمیسیون حقوقی و قضایی نیز هفته‌های آینده ضمن بررسی طرح الغاء برخی قوانین از تاریخ 1285/6/18تا 1309/12/30 به بررسی لایحه تجارت و چگونگی رفع ایراد شورای نگهبان می‌پردازد.

وزیر دادگستری نیز برای پاسخگویی به سوالات دهقان نماینده طرقبه و چناران، مصری نماینده کرمانشان، خجسته نماینده همدان و ابراهیمیان نماینده آزاد شهر و رامیان در کمیسیون حقوقی حضور پیدا می‌کنند.

انتخاب دو نفر از اعضا برای معرفی به مجلس جهت تعیین یک نفر برای عضویت بر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از دیگر موارد کاری کمیسیون است.

 

وزرای جهاد کشاورزی و نیرو  در کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی در هفته آینده جلسه‌ای را به وزیر جهاد کشاورزی و نمایندگان دیوان محاسبات، وزارت امور اقتصادی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بانک مرکزی و بانک کشاورزی برای استماع گزارش در خصوص سیاست‌های ابلاغی رهبری در کشور می‌گفتۀ پرداخت مطالبات کشاورزان از دولت در مورد خرید تضمینی محصولات کشاورزی و اقدامات و برنامه‌های وزارت کشاورزی در  برنامه  توسعه برگزار می‌کند.

همچنین وزیر نیرو نیز گزارشی در مورد فعالیت‌ها و برنامه‌ها و اقدامات انجامشده در این  وزارتخانه، مصوبات شورای عالی آب، برنامه جایگزینی سوخت گاز طبیعی به جای سوخت مازوت در نیروگاههای کشور و سیاست‌های این وزارت خانه در زمینه آب و انرژی‌های تجدیدپذیر در برنامه توسعه به کمیسیون کشاورزی می‌دهد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha