کد خبر: حقوق‌های-میلیونی-پزشکان-بر-اساس-کاران
۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه حقوق های میلیونی پزشکان بر اساس کارانه پرداخت می شود، گفت: پرداختی به پزشکان در راستای کارانه ای است که تعرفه آن دولتی بوده و براساس قانون شکل گرفته است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ، درباره پرداخت های میلیونی در وزارت بهداشت، افزود: واقعیت آن است که حقوق دریافتی پزشکانی که عضو هیات علمی هستند همانند دریافتی سایر اعضای هیات علمی است و تفاوتی ندارد.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جدای ازبحث حقوق، یک دریافتی تحت عنوان کارانه ها نیز وجود دارد که بر اساس عملکرد پزشکان برای ویزیت بیمار یا تعداد اعمال جراحی به آنها داده می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: پرداخت این کارانه‌ها بر اساس تعرفه دولتی است که به میزان تعداد عمل‌های جراحی که پزشکان انجام می دهند مبالغی به عنوان کارانه به آنها پرداخت می شود.

وی یادآور شد: مبالغ این کارانه ها به صورت ثابت نیست و ممکن است دریک ماه پزشک فعالیت بیشتری داشته و بیمار زیادی را ویزیت یا تحت عمل جراحی قرار دهد و در ماه بعدی ممکن است این تعداد کاهش یابد لذا به میزان فعالیت پزشک کارانه افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم، گفت: اینکه چند وقتی است فیش های حقوقی برخی از افراد منتشر شده و نشان از تخلفات گسترده دارد نتیجه فعالیت ثابت آنها است اما پرداختی به پزشکان تنها در قالب حقوق نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ، گفت: پرداختی به پزشکان در راستای کارانه ای است که تعرفه آن دولتی بوده و براساس قانون شکل گرفته است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha