کد خبر: خانم‌هایی-که-خانه-تکانی-می‌کنند،-بخو
۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۰۹

با توجه به نزدیکی فرا رسیدن عید نوروز و آغاز خانه تکانی‌ها، خانم‌های خانه دار باید به یکسری نکات توجه داشته باشند تا با کمترین آسیب به استقبال سال نو بروند.

 

 

دکتر مرتضی نخعی امرودی متخصص ارتوپدی و جراح شانه و آرنج، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اظهار داشت: در فصل خانه تکانی شاهد سقوط افراد هستیم که این امر موجب شکستگی مچ دست و پارگی تاندون شانه می‌شود.

وی توصیه کرد: خانم‌های خانه داری که از قبل دچار درد شانه هستند، کارهای مربوط به بالای سر را انجام ندهند و از انجام کارهای مربوط به بالابردن دست مانند تمیزکردن دیوارها، کابینت و ... پرهیز نماید؛ در غیر این صورت امکان عود مجدد درد دور از احتمال نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: هرکار طولانی مدت و یکنواختی که با مچ دست به مقدار زیادی انجام شود، در افراد مستعد می‌تواند منجر به تشدید بیماری هایی که از قبل وجود داشته، شود. افرادی مستعد مبتلا به بیماری‌های مچ دست، شانه و آرنج باید مراقب باشند که از شسشتو و سائیدن طولانی مدت و انجام کارهای سنگین با دست اجتناب نمایند.

وی توصیه کرد:  اگر قرار است افراد بالای چهارپایه یا روی ارتفاع بروند از چهارپایه‌های با قاعده پهن و خیلی پایدار و محکم استفاده نمایند؛ از قرار گرفتن روی صندلی‌های چرخ دار ممانعت کنند. لبه چهارپایه نأیستند و آن را در جای محکم قرار دهند، زیر آن سُر نباشد و یک نفر هم چهارپایه را نگه دارد و هنگام پائین آمدن از روی آن پاها روی لبه چهارپایه قرار نگیرند.

 

کد خبرنگار: 410100

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha