کد خبر: دکتر-خادم-باید-برای-باشگاه‌های-خصوصی
۶ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۴۷

معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی در کشور باید درجهت رونق ورزش و توسعه آن در جامعه برای باشگاه‌های خصوصی انگیزه ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری سلامت  به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ دکتر امیررضا خادم  به اتفاق ایرج رحمانی مدیرکل امور استانهای وزارت ورزش و جوانان و فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در محل دفتر استاندار با محمدرضا خباز استاندار سمنان دیدار و پیرامون مشکلات مربوط به ورزش استان، حوزه جوانان، امکانات و سالن‌های ورزشی و همچنین باشگاه‌های خصوصی گفتگو کردند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در این دیدار خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی در کشور باید درجهت رونق ورزش و توسعه آن در جامعه برای باشگاه‌های خصوصی انگیزه ایجاد کنیم.
وی گفت: باید در جامعه، مجموع تفکری برای ورزش کردن به وجود آید تا برای گسترش و جذب سرمایه گذاران تلاش کنیم در این صورت می‌توانیم به ورزش کمک کنیم.
دکتر خادم افزود: قانون تصریح کرده است که دستگاه های اجرایی مجاز هستند سالیانه یک درصد از اعتبارات خود را صرف امور ورزش کنند که  پرداخت این اعتبارات به دستگاه ورزش که از بودجه کافی و قابل توجهی برخوردار نیست، می تواند کمک حال خوبی به منظور پیشبرد برنامه های مربوط به این حوزه باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از مطرح و اجرایی نشدن برخی مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان در شورای برنامه ریزی استان ها تاکید کرد: دستگاه ها مکلف به اجرایی کردن مصوبات این ستاد هستند.
وی بیان کرد: اعتقاد داریم جامعه ای که تشکل های مردم نهاد پویا داشته باشد، جامعه شکوفا و رشد یافته ای است و براین اساس در زمینه سمن ها برنامه های بسیاری اجرا شده که امیدواریم در جامعه اثرگذار باشد.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان سفر به استان سمنان و ارائه گزارشات را رضایت بخش دانست و گفت : فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از مدیران خوب و برتر وزارت است که امیدوارم با توانمندی های وی، زمینه مضاعف شدن موفقیت های ورزش استان سمنان فراهم شود و شاهد حمایت های روز افزون دستگاه های مختلف برای پیشرفت این اداره کل باشیم.
استاندار سمنان نیز در این دیدار ورزش را یک ارزش دانست و گفت : در سطح استان در عرصه ورزشی استعداد ها و ظرفیت های خوبی وجود دارد که باید با برنامه ریزی و هماهنگی از این ظرفیت ها و پتانسیل ها استفاده شود .
وی همچنین افزود : اجرا و تکمیل پروژه های ورزشی دراستان پیگیری خواهد شد تا امکانات و تجهیزات لازم برای استفاده جوانان در جهت انجام ورزش مهیا شود.
دکتر خباز هدایت تاثیر گذار برروی نسل جوان را از طریق ورزش مهم برشمرد، افزود: باید برنامه ریزی مناسبی جهت حضور جوانان در عرصه های ورزشی در سطح استان انجام شود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha