کد خبر: رئیس-پلیس-فتای-تهران-بزرگسوء-استفاده-ا
۳ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۳۰

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری فردی که چهار میلیارد و 500 میلیون تومان از شرکت سابق خود کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاري سلامت ، سرهنگ "کاکوان" در این باره اظهار کرد: با وصول پرونده‌ای از سوی یکی از شرکت‌های پرداخت الکترونیک مبنی بر هک و دسترسی غیرمجاز به سرورهای رایانه‌ای آن شرکت توسط اشخاص ناشناس و سرقت تعداد قابل توجهی رمز شارژ تلفن همراه از سرور رایانه‌ای به ارزش 45 میلیارد ریال به این پلیس، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طی هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه‌ای،  سریعاً موضوع در دستور کار افسران پلیس فتای پایتخت قرار گرفت‌، در ابتدا با مراجعه کارشناسان آزمایشگاه ادله دیجیتال‌ این پلیس به محل شرکت شاکی و بررسی فنی و طبق به کارگیری روش‌های فنی و رایانه‌ای‌، مشخص‌ شد متهمان  دو نفر از کارکنان شرکت بوده و با دسترسی به سیستم و رمز ورود در فرصتی مناسب اقدام به استخراج اطلاعات مورد نیاز شرکت کرده اند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد : هر دو نفر به مرکز پلیس منتقل و در ابتدا منکر جرم ارتکابی شدند، ولی با ارائه ادله دیجیتال به ناچار لب به سخن گشوده ،  به جرم خود معترف و انگیزه خود را از ارتکاب به جرم کسب درآمد اعلام کردند. در این باره پرونده تکمیلی به همراه طرفین به دادسرای جرایم رایانه‌ای ارسال  و در اختیار قانون قرار گرفتند.

سرهنگ "کاکوان" در پایان در مورد امنیت شبکه در بستر اینترنت هشدار داد و گفت: مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی از راه‌های گوناگون و با ترفندهای مختلف درصدد دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود می‌باشند برای جلوگیری از این‌گونه آسیب‌ها، شرکت‌ها در جهت ارتقاء امنیت با استفاده از برنامه‌های کاربردی و وضع نمودن قوانین دسترسی به سرور شرکت، راه را بر مجرمان ببندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha