کد خبر: راه‌اندازی-خانه‌های-هلال-در-روستا‌ه
۳۰ مرداد ۱۳۹۹، ۱۱:۲۰
راه‌اندازی خانه‌های هلال در روستا‌های هرمزگان

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان؛ مختار سلحشور، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان با اشاره به تاکید رییس جمعیت هلال‌احمر مبنی بر تاسیس خانه های خانه روستایی اظهار کرد:با برنامه ریزی میان مدت و براساس همکاری شهرداری ها و دهیاری، تا پایان شهریور تعداد خانه های هلال در استان به ۱۲۰ خانه هلال افزایش می یابد و این عدد تا پایان سال جاری به ۲۹۰ خانه هلال افزایش می یابد.

وی عنوان کرد: در  هفته اخیر ۹ خانه هلال در روستای مهرگی در شهرستان سیریک، روستای زیارت در شهرستان پارسیان و روستاهای درگور، چاه صحاری، کروئیه، پرنیمه، پرکان گیشو، درگور و شهرک علوی در شهرستان بندر خمیر مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی در خانه هلال از ابتدای مرداد ماه آغاز شده است، افزود:با توجه به شرایط دوماهه استان و قرار گرفتن در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا، آموزش ها به شکل مجازی و حضوری در حال برگزاری است.

سلحشور با اشاره به اینکه خانه‌های هلال به شکل کاملا مردمی و با محوریت داوطلبان اداره می‌شوند، تصریح کرد:با توجه به محرومیت‌های استان هرمزگان، خانه های هلال کمک زیادی به کنترل و هدایت مطالبات مردم در زمان حوادث و سوانح دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان خاطر نشان کرد:اعضای خانه هلال آموزش های لازم جهت امدادرسانی را کسب می کنند و در حوادث مختلف به عنوان سفیران جمعیت عمل می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha